טיפים לרכישה נכונה של ספר תורה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

טיפים לרכישה נכונה של ספר תורה  

מאת   15/03/2017 |  נצפה 1454 פעמים

שלום לכם

בתור סופר סת"ם בעל נסיון רב בתחום ספרי התורה.

אני כותב ספרי תורה מהודרים בכתב איכותי וברמה גבוהה במיוחד ואני מחזיק מלאי של ספרי תורה מוכנים בכל הנוסחים. שנכתבו ע"י סופרים יראי שמים, בעלי תעודה.

החלטתם לקנות ספר תורה ואני מברך אתכם בהצלחה ובבחירה נבונה לרכישה.

במידה ואתם רוצים לרכוש ספר תורה לעילוי נשמת יקיריכם אני יכול לבשר לכם שאתם עוברים משלב של עצב על הפרידה מיקירכם לשלב יותר משמח של בחירה של ספר תורה.
אני מודע לכאב הגדול של אובדן יקירכם ולקשיים שלכם ביום יום, משום שאני לוויתי את הלקוחות שלי בשלבים של כתיבת ספר תורה ובמצבים דומים

אני שמח להגיש לכם את המדריך המקיף ביותר לרכישה נכונה של ספרי תורה מהודרים

1. תקציב

כעת כשאתם כבר מעוניינים לרכוש ספר תורה. אתם חייבים לגבש לעצמכם תקציב.  כמו בכל מוצר ישנו תחום רחב של מחירים הנובעים מאיכות הכתיבה, הסגנון,אישיות הסופר,עיטוף הספר,גודל,סוג העיטוף(מעיל/תיק)ותק הסופר ,המיומנות שלו,נוסח הכתיבה  ועוד.

2.היכן לקנות?

ישנם שתי אפשרויות כלליות לקנית ספרי תורה מהודרים  : ישירות מסופר סת"ם, או מסוחר אמין

ישנה סטיגמה שקניה ישירות מסופר היא הקניה הנכונה וישנם אנשים חושבים שקניה מסוחר נחשבת פחות טובה.

נכון. קניה ישירות מסופר היא אופציה טובה ונכונה. אבל אני רוצה לספר לכם שהקניה מסוחר אמין והגון יכולה להיות יתרון גדול ומשמעותי ואף יכולה להתבטא בחיסכון של עשרות אלפי שקלים.

המשמעות של קניה מסופר היא לקבל רק את הקלף של ספר התורה ולא יותר מכך. מנסיוני, סופרי סת"ם בד"כ לא מתעסקים בכל מה שכרוך ברכישת ספר התורה. ואני מתכון להוצאות נוספות שמתלוות לרכישה זו. כגון: עיטוף הספר ,עצי חיים, תהלוכה/טקס הכנסת ספר תורה ,סעודת מצוה

אצל סוחר תוכלו לקבל סיוע ואף הנחות בכל ההוצאות הנלוות שהזכרתי כאן משום שסוחר זכאי להנחה אצל הספקים של מוצרים/שרותים אלו וכאן נמצא היתרון המשמעותי

אני מניח שעכשיו אתם שואלים אז איך נדע שאנחנו קונים אצל סוחר אמין והגון?

תבררו עליו ,בקשו המלצות ודברו עם הממליצים. בקשו ממנו להראות תעודה של סופר.

קניה אצל סוחר שהוא גם סופר בעצמו היא יתרון נוסף חשוב מאוד. המשמעות היא שהסוחר מודע ומבין בכל מה שנדרש לכתיבת ספר תורה ויודע לדרוש מבעלי המקצוע השונים עבודה איכותית ולפסול דברים לא איכותיים.

3.איכות הקלף
 מנסיוני הרב בתחום, יש לודא עם המוכר שהקלף נקנה אצל אחד מיצרני הקלף הגדולים והידועים בארץ. במידה ואינכם יודעים התיעצו עם אדם מהתחום.

4.רמת ההידור-
ישנם פרטים והלכות שונות הנוגעות לרמת ההידור בכתיבת הספר. בד"כ סופרים שכותבים מהר כותבים בצורה פחות מהודרת ולהיפך.התיעצו עם רב(שמתמצא בעניני סת"ם)או מומחה אחר בתחום. בסופו של דבר אתם תקבעו את רמת ההידור בד"כ ע"פ התקציב שלכם.

יהורם בן-הרוש

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה