פיצויים בגין תאונות דרכים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

פיצויים בגין תאונות דרכים 

מאת   28/02/2017 |  נצפה 2415 פעמים

זה לא סוד. תאונות הדרכים בארץ גובות מחירים כבדים בגוף ובנפש, יותר מכל מלחמה אליה יצאה המדינה מיום הקמתה. מעבר לסיפורים קורעי הלב, אליהם אנו נחשפים מדי יום, קיים רובד נוסף, שקט יותר, פחות מתוקשר, אבל כואב מאוד. האנשים שנפגעים מתאונות דרכים לא תמיד יכולים לחזור לעבוד או לתפקד בצורה תקינה, אורח חייהם נפגע לעיתים בצורה מהותית, ומתחיל מאבק מייאש מול חברות הביטוח על הפיצויים וגובהם.

על מה מקבלים פיצויים וכיצד הם מחושבים?
סכום הפיצויים שייקבע לנפגע בתאונת דרכים תלוי במספר קריטריונים חשובים המוגדרים כראשי נזק. לרוב סכום הפיצויים יהיה תלוי בעיקר בנכות שהוגדרה, גיל, כושר השתכרות, הנזיקין שנגרמו לתובע בעבר, הטיפולים והתמיכה לה יזדקק בעתיד. לחישובים אלו נהוג גם להוסיף את עוגמת הנפש והסבל שחווה התובע. אלו ראשי הנזק העיקריים שיקבעו את גובה הפיצויים :

1. הפסד השתכרות – פיצוי בגין רכיב זה יכלול את הפסדי ההשתכרות מקרות התאונה ועד התחשיב של בית המשפט, והן את הפסדי ההשתכרות העתידיים של התובע שיושפעו בין היתר ממצבו התעסוקתי עד התאונה.

2. הוצאות עבר- פיצוי על הוצאות עבר מחולק למספר סעיפים אשר בגינם זכאי התובע לפיצויים:

א. נסיעות – כל הנסיעות שנאלץ לבצע התובע מקרות התאונה במישירין ובעקיפין. זאת אומרת שיחושבו לתובע פיצויים בעקבות נסיעות ישירות לטיפולים רפואיים וגם לנסיעות אשר נאלץ לבצע בעקבות התאונה ואשר אין ביכולתו להמנע מהן.
ב. הוצאות רפואיות – התובע יהיה זכאי לפיצויים בעבור טיפולים, חוות דעת מקצועיות, וגם עבור תרופות ועזרים שאינם נמצאים בסל הבריאות ומכוסים על ידי קופת החולים.
ג. עזרה וסיעוד – פיצוי בגין העזרה שנזקק התובע מרגע התאונה ועד מועד הגשת התביעה. הפיצוי יכלול גם את העזרה של קרובי התובע, הפסד ימי העבודה שלהם, הוצאות עבור נקיון דירתו, וסידורים אישיים שבהם נעזר התובע.

3. סבל, כאבים, ועוגמת נפש – הפיצויים בעקבות סעיפים אלו מחושבים על ידי מנגנון מיוחד של בית המשפט המתחשב באחוזי הנכות, ימי האשפוז, גיל התובע, ונסיבות האירוע.

4. הוצאות עתידיות - פיצוי על ההוצאות העתידיות מחולק למספר סעיפים בגינם זכאי התובע לפיצויים:
א. נסיעות – התובע יהיה זכאי לפיצויים עבור נסיעות עתידיות אותם יעריך בית המשפט.
ב. הוצאות רפואיות - בית המשפט יבצע הערכה של הטיפולים והבדיקות להם יזדקק התובע בעתיד ועל סמך הערכה זאת יקבעו דמי הפיצויים.
ג. עזרה וסיעוד – התובע יהיה זכאי לפיצויים עבור הסיוע והעזרה לה יזדקק בעתיד, הפיצוי גם יכלול את ההוצאות הכרוכות של קרוביו בסיוע ובליווי בכל עניין ודבר.


 

במקרה של תאונת דרכים אנו מזמינים אותכם לפנות למשרדי "שרית גרטנר יצחק" המתמחה בתביעות פיצויין בגין נזקי גוף, ולקבל ליווי מקצועי ואישי, על מנת להשיג עבורכם את גובה הפיצוי המקסימלי, ואת השקט הנפשי לו אתם זקוקים.


עו"ד שרית גרטנר יצחק


כתובת השריון 6/3 נס ציונה  טלפון  08-8679088 נייד 0526893738


  

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה