מורדות לינקולן
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מורדות לינקולן 

מאת   24/02/2017 |  נצפה 1309 פעמים

דירות מגורים הן מצרך מבוקש בחיפה

תושבי חיפה הוותיקים מלינים מזה שנים, כי מספר התחלות הבניה בעיר אינו מדביק את הביקוש המתגבר. המטרופולין הצפוני הגדול בישראל עתיד לעבור מתיחת פנים של ממש בעשור הקרוב ולהעניק מענה לבעיות ליבה המלוות את העיר מזה עשורים ארוכים. בניית פרויקטים חדשים למגורים הינו אחד היעדים המרכזיים של העירייה ופרויקט מורדות לינקולן על מורדות הכרמל הוא גולת הכותרת בחזית זו.

תכנית המתאר של חיפה מתעתדת להעניק טיפול מן היסוד לחוף הים של העיר, המלא כיום במבני תעשייה רבים המונעים את מימוש הפוטנציאל הגלום ברצועת החוף ובמפרצה המיוחד של העיר.  טיילת חדשה אמורה להיבנות בעיר לצד שטחי מסחר ובילוי חדשים האמורים להעניק לתושבים ולמבקרים גישה נוחה לחלקים נרחבים מן החוף. הטיפול בחזית החוף יתבצע במקביל לעבודות פיתוח נוספות בעיר ביניהן שיקום העיר התחתית ויצירת זירות פעילות חדשות למסחר, בילוי ותרבות. באופן טבעי, מביא מהלך מסוג זה לתנופה גם בהיצע הנכסים למגורים בעיר על מנת לתמוך במגמת הצמיחה. בעירייה מצהירים כי אחד היעדים המרכזיים הוא הגדלה משמעותית של תושבי העיר באמצעות הקמתן של עשרות אלפי יחדות דיור במהלך השנים הקרובות.

מחירי הנדל"ן בחיפה בעליה מתמדת

מזה שנים מהווה חיפה יעד למשקיעי הנדל"ן בידיעה כי עבודות הפיתוח הנרחבות ישביחו את מחיר הנכסים באזור. מחירי הנכסים מיהרו להגיב לעניין ובמהלך שמונה השנים האחרונות נרשמה עליית מחיר של 150% בעיר בממוצע. כאמור, לא נבנו בחיפה שכונות מגורים חדשות רבות בעשורים  האחרונים וכעת, עם התקדמותן של בניית אלפי יחידות דיור חדשות, נרשמת התעניינות רבה בהם.

החיפאים מחכים לשכונות החדשות

בשנים האחרונות הורגלנו לדבר על שוק הדיור בחיפה, בהתייחס למשקיעים בלבד אולם חשוב לזכור כי בחיפה מתגוררים כבר היום כ- 300 אלף אנשים שצמאים לחדשנות בתחום המגורים בעיר. אותם חיפאים ותיקים מחפשים את הדבר הבא בעיר: שכונה חדשה, המתוכננת באופן מודרני ומציעה מלאי משמעותי של נכסים חדשים, המשולבים בתכנון עירוני מתקדם. ההוכחה לביקוש המקומי הקשיח היא שכונת נאות פרס שאוכלסה במהירות הבזק, בעיקר בזכותם של משפרי הדיור בעיר.

השכונה החדשה הצפויה לקום בעיר – מורדות לינקולן, אמורה לספק את המענה לדרישה של החיפאים: היא תאפשר להם ליהנות משכונה בעלת מיקום אידאלי: על מורדות הכרמל ומול הים, מגישה מידית לכביש לתל אביב, ולא פחות חשוב – משכונה בתכנון מודרני, הכוללת מגורים, מוסדות ציבור, בתי ספר וגנים, וכמובן – ריאות ירוקות.

כיום, עם אישורה של תכנית המתאר של חיפה, שכונת מורדות לינקולן מהווה את היעד של משפחות חיפאיות רבות, שמתעניינות כבר היום בשכונה ובפרויקטים שיקומו בה. לכן, סביר להניח כי עם השלמת התהליכים הסטטוטוריים ותחילת הבנייה, הביקושים בשכונה יגיעו לשיא. 

  

http://www.madlan.co.il/local/חיפה/מורדות%20לינקולן%20ותל%20אהרון

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה