תיקון נזילת מים הוא רק חלק ראשון מתהליך שיקום נזק מים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

תיקון נזילת מים הוא רק חלק ראשון מתהליך שיקום נזק מים  

מאת   16/11/2016 |  נצפה 1524 פעמים

כשל במערכת המים יכול להגרם מסיבות שונות, חשש כי קיימת חדירת מים מתחת לפני השטח מחייבת פעולה אקטיבית. בשלב הראשון כדאי להביט בשעון המים הביתי ולראות אם מידי פעם יש תנועה במחוגים בזמן שלא משתמשים במים בבית וכן מכונת הכביסה והמדיח לא בעבודה (אין בכך להצביע שאין כשל אך במקרה של נזילה גדולה מצינור יהיה חיווי הנראה לעין)בנוסף אפשר להביט מעל הפנלים ברחבי הבית ולראות אם ישנם סימני רטיבות או התנפחויות בצבע מעל הפנלים ובכל מקרה מומלץ להזמין אינסטלטור בעל אמצעים לאיתור נזילות (מצלמה טרמית וכלים לבדיקת צנרת מיי דלוחין). לאחר בירור עם בעל המקצוע ומציאת מקור פריצת המים יש לבצע תיקון של הכשל ולבצע בדיקת לחצים לצנרת.

לאחר ביצוע השלב הזה יש לטפל בכל המים שנספגו במצעים שמתחת לריצוף כדי למנוע היווצרות עובש ובקטריות ובכדי למנוע או לצמצם נזקי מים כגון עליה קפילרית (התנפחות, קילופים ועובש מעל הפנלים), היווצרות פריחה לבנה על גבי הרובה או היווצרות כתמים ומלחים על פני אריחי שיש ואבן.  

התקן במדינת ישראל קובע מהי רמת לחות המירבית המותרת במצעים (כך שלא תגרום לנזקים מידיים או עתידיים). מצע מסוג חול עד 6% ומצע מסוג שומשום (חצץ גרוס) עד 3%. מדיקת תכולת הרטיבות מתבצעת באמצעות לקיחת דגימה מהשטח למעבדה לצורך שקילה וייבוש בתנור.

תכולת רטיבות גבוהה מהתקן היא מתכון לצרות ובעיות בריאותיות וביתיות וחשוב מאוד לטפל בהם ולא להזניח.

קיימות שתי אפשרויות לטפל בתכולת רטיבות גבוהה - פירוק והחלפת ריצוף ומצעים או ייבוש תת רצפתי. (במקרה של הצפת מיי ביוב מהאסלה קיימת רק האפשרות הראשונה). הייבוש מתבצע באמצעות מערכות ואקום שיונקות את המים ולאחר מכן את הלחות מהמצעים אל האטמוספירה. חשוב לבחור בחברת ייבוש תת רצפתי המבצעת בדיקות שקילה בתוך תהליך הייבוש ולא להסתפק בייבוש דרך הפוגות שאינו מאפשר לבצע בדיקת שקילה אמיתית. (לקיחת דגימות לשקילה מחורי קידוח זעירים נכונים רק לדגימה שנלקחת לשיקלה ברגע הקידוח וכל בדיקה נוספת מאותו הקידוח אינה מצביעה על המצב האמיתי).

רק לאחר סיום ביצוע הייבוש התת רצפתי וקבל דו"ח תכולת רטיבות מסכם, אפשר להתחיל בשיקום הנזק העילי -  חידוש צבע ורובה, ליטוש וסילר וכדומה.

פתיחת מספר אריחים לאוורור או הפעלת חימום תת רצפתי לא מטפלים בשורש הבעיה, הם רק מצמצמים את הקפי הנזק הנראה לעין בתווך הקצר.

אנו נשמח לסייע ולייעץ בשיקום נזקי מים ולטפל באופן אישי בביצוע ייבוש תת רצפתי.

כל המאמר נכון גם לגבי חדירת מים מתחת להשטח לאחר הצפה. 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה