כיצד בית חכם הינו שידרוג לשעוני שבת והינו היום בהישג יד של כל אחד
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כיצד בית חכם הינו שידרוג לשעוני שבת והינו היום בהישג יד של כל אחד 

מאת   03/10/2016 |  נצפה 1831 פעמים

בית חכם - שידרוג לשעוני שבת

במאמר זה נדון  כיצד בית חכם הינו שידרוג לשעוני שבת והינו היום בהישג יד של כל אחד.

מאת: אורי יוסקוביץ    3.10.16

ברור שבית חכם משדרג את פעולת שעוני השבת, אם זה לאוכלוסייה שומרת השבת ואם זה לעסקים העושים שימוש בשעוני שבת לתזמונים אוטומטיים כדי לחסוך בהוצאות החשמל.

עד לפני כמה שנים לא ניתן היה לדבר על כך מאחר ומחירי מערכות הבית החכם היו בסדרי גודל רבים מעל מחירי שעוני השבת ואו גבוהים הרבה יותר מהחיסכון בחשמל שנוצר עקב שימושם והחזר ההשקעה היה מעל עשר שנים.

 

עם ירידת המחירים בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים פרטיים ועסקים מתקינים מערכות אלו, מוזילים את עלויות החשמל ומשדרגים את חייהם בשבתות וחגים.

כך לדוגמא בית אבות עם עשרות חדרים התקין מערכת חכמה בארון החשמל וחסך עשרות אלפי שקלים בחודשיים הראשונים (כן שני חודשים) והחזיר את ההשקעה במערכת עוד בחודש הראשון ... פשוט לא יאומן.

כך לקוחות שומרי שבת שהסתפקו בעבר במספר שעוני שבת ששלטו על כיבוי תאורות ומזגנים ברמת מעגל תאורה וללא שליטה על תריסים חשמליים, התקינו מערכת חכמה ובעזרת כ-30 תרחישים שונים יכלו לכבות להדליק ואו לפתוח ולסגור תריסים במהלך השבת ונהנו מאיכות חיים שלא הכירו בעבר.

 

יותר מכך, עם כניסת התריסים החשמליים לכל בית ובמספר לא מועט נותרו שומרי השבת בלי פתרון סביר לשבת. הפתרון של ידית ידנית לפתיחה הייתה רחוקה ממשביעת רצון מאחר שהעלות גבוהה מידיי וגם כדי לפתוח תריס צריך להפעיל כוח פיזי במשך דקות רבות מה שהופך את הפתרון לבעייתי.

עם מערכת חכמה ניתן לתזמן אוטומטית פתיחה וסגירה של תריסים ואף פתיחות חלקיות בשעות שונות, מה שעם שעוני שבת לא מעשי לביצוע.

יותר מכך, כאשר מותקנת מערכת חכמה ניתן לנצלה לחיסכון בחשמל וכך לדוגמא כאשר יוצאים מהבית בלחיצת כפתור ניתן לסגור את כל המזגנים, תריסים ותאורות.

ניתן לשפר את הביטחון האישי באמצעות סגירת התריסים וחיבור למערכת אזעקה לבית החכם.

ועל תרחיש גנב שמעתם?

ניתן להדליק את הדוד ואו המזגן לפני שחוזרים לבית, ועוד ... ועוד יתרונות.

לא ניתן לעצור את הקדמה, ברור שמי שבונה את ביתו היום חייב לעצמו להשקיע במערכת חכמה, ההשקעה סבירה ונותנת הרבה.

מסקירה זו אפשר בהחלט להבין שהיתרונות של מערכת שליטה חכמה על שעוני שבת מאפשרת ויוצרת את הצורך בה ולא כדאי להישאר מאחורה עם פתרון שעוני השבת.

פתרונות אלו עם אלפי פרויקטים בעולם וכעת פרויקטים רבים בארץ במשך שנים רבות תומכים בהחלט בנאמר במאמר זה.

כותב המאמר אורי יוסקוביץ, הינו מהנדס אלקטרוניקה מעל 25 שנה. עם עשרות שנים של פיתוח וניהול פיתוח בתחומי בקרת תאורה, בקרים, תקשורת וידע באבטחת מיידע.


אורי יוסקוביץ - 0522-467-195 http://www.smarthome4u.co.il  

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה