כך תמצאו את הכספים האבודים שמגיעים לכם
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כך תמצאו את הכספים האבודים שמגיעים לכם 

מאת   30/09/2016 |  נצפה 1779 פעמים

אחרי שעברתם לא מעט במהלך תקופת חייכם, הגעתם לגיל המעבר. עברתם הרבה מאוד בחיים - מבית ספר יסודי, דרך בית ספר תיכון ועד צבא ועוד ועוד, וכמובן גם מקומות עבודה רבים. נכנסתם לשוק העבודה מיד אחרי שסיימתם את השירות הצבאי, כפי שעושים רוב התושבים בישראל ואז התחלתם לימודים במוסד אקדמי וכמו רבים מהסטודנטים,  עבדתם גם במהלך תקופת הלימודים. סיימתם עם התואר - וכמובן שהמשכתם לעבוד, ולעבוד ולעבוד. להחליף עוד עבודה, להתחיל במקום חדש - וכך הלאה, עד שהגעתם לגיל מתבגר ולפתע הסתכלתם לאחור ותהיתם: היכן כל הכספים המגיעים לנו משנות עבודה רבות?

כמו כל בחור או בחורה צעירים אשר משתחררים מהצבא, בטח התחלתם לטפס במעלה הדירוג - כשתחילה מצאתם עבודה צנועה שהשכר בה בהתאם, ובהמשך טיפסתם עד שהגעתם למקום טוב יותר מבחינה תעסוקתית, המשתלם יותר מבחינה כלכלית כמובן. אך בזמן שעברתם בין עבודות במהלך השנים, קיים סיכוי כי "איבדתם" חסכונות - בדמות קופות גמל ופנסיה. האם אתם יכולים להיזכר אם הבוס שלכם הפריש לכם כספים כנדרש בחוק בזמן שהייתם צעירים אחרי צבא? כנראה שלא. ואתם לא אשמים בכך, כי מי יכול לזכור פרט שכזה אחרי כל כך הרבה שנים? ומה לגבי צוואה שלא הייתם מודעים אליה? והיד במקרה זה עוד נטויה. אז איך מצליחים במשימת איתור כספים אבודים על שמי אתם בטח תוהים? אל דאגה, זה בהחלט אפשרי.

קודם כל, חשוב שתדעו את הדבר הבא: הכסף שלכם לא אבוד, הוא קיים, ולא כדאי לכם לוותר עליו בשום פנים ואופן. הודות למשרד האוצר כיום ניתן למצוא את הכספים "האבודים", אך אחרי שמצאתם אותם, לא יהיה כל כך פשוט להגיע אליהם, אף על פי שחשבתם שהחלק הקשה כבר מאחוריכם וכי הכסף כבר בדרך לחשבון הבנק שלכם. כאן דרושה עקשנות ותושייה, כשגם כאן, כמו בתחומים רבים בחיים, איתור כספים אבודים על שמי אינו מהלך פשוט, ונדרש מכם הרבה מאוד נחישות כדי להשיג את מה שמגיע לכם. 

לעתים, כשתאתרו את כספיכם, תופתעו לגלות דרישה לדמי ניהול גבוהים במיוחד על ידי החברה שאליה פניתם, מכיוון שמדובר בחשבון שלא בדקתם במשך תקופה ארוכה, ובעקבות זאת מרשות לעצמן החברות השונות לגבות דמי ניהול גבוהים, ולעתים אף מופרזים. אך גם אז, כמובן, לא שווה לוותר על כל חסכונותיכם, ולפעול כדי לקבל את הכספים האבודים שלכם בחזרה, ובהקדם האפשרי, והדרכים לכך שונות ומגוונות. 

כותב המאמר הוא בעל תואר ראשון במדעי המדינה ויחב"ל. מתמחה בסקירת מוצרים ושירותים במגוון רחב של תחומים. מאמין במחקר מעמיק לפני הצגת מסקנות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה