סוגי שערים חשמליים ואוטומטיים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

סוגי שערים חשמליים ואוטומטיים 

מאת   09/09/2016 |  נצפה 1952 פעמים

שערים חשמליים ואוטומטיים נועדו למנוע כניסה של בלתי מורשים - אנשים או רכבים לתוך שטח מסוים ולהעניק תחושה של "ביתי הוא מבצרי" לבעלי השטח ולחזק את תחושת הפרטיות.

בדרך כלל ניתן למצוא שערים אוטומטיים או חשמליים בכניסה למקומות הבאים: 1. חניון פרטי או ציבורי 2. בכניסה לחנייה בבית פרטי או משותף. 3. בכניסה ליישובים. 4. בכניסה למפעלים.

 

קיימים מספר סוגים של שערים חשמליים ואוטומטיים ובחירה נכונה בסוג השער שמתאים לצרכיכם היא הדבר החשוב ביותר לקנייה מוצלחת:

א.      שער הזזה חשמלי: שער זה שרצוי שיהיה מברזל מגולוון או מפלדה, נפתח לאחד הצדדים ומורכב על מסילה תחתונה או שהוא צף -מרחף על מסילה עליונה ולעיתים אף מסילה צידית.

ב.      שער הרמה: דלתות אלו נפתחות כפי מעלה כיחידה אחת או שהן נגללות. החומר ממנו עשוי שער זה הוא אלומיניום או ברזל. הוא משמש בעיקר חנויות  ויתרונו המרכזי שהוא לא מבזבז מקום ובנוסף הוא מאוד קל לתפעול ולתחזוקה שוטפת.

ג.       שער כנף: שער  שבנוי על עיקרון של דלת - שנפתח לצד או לצדדים (דו כנפי) באמצעות ציר.   הוא עשוי מברזל, אלומיניום או פלדה. לפני שמחליטים לגביו יש לוודא היטב שיש מספיק מקום לפתיחה ולסגירה של הדלת ומכאן גם חסרונו שכן הוא מבזבז הרבה מקום. ניתן לשלב בשער מסוג זה אלמנטים עיצוביים מגוונים. 

בעיקרון עדיף שהשער החשמלי/אוטומטי יהיה עשוי ממתכת ולא מאלומיניום. הסיבה לכך היא שמתכת היא חזקה יותר מאלומיניום ולכן אם השער יתעקם, למשל, מפגיעת מכונית, יהיה קל הרבה יותר לתקן אותו אם יהיה עשוי ממתכת. 

לגבי המנוע לשער כדאי להתייעץ עם איש מקצוע שיוכל להתאים את המנוע המתאים בהתאם לשער שנבחר. הבחירה בחוזק המנוע צריכה להביא בחשבון קודם כל את גודל השער אך גם את אופי הפעילות המתוכנן, כך למשל, ששער באותו גודל שמשמ בית פרטי או בניין צשרדים מחייבים סוג מנוע שונה, שכן מטבע הדברים השימוש בשער החשמלי יהיה רב יותר. 

אץ ההתקנה עצמה רצוי לבצע באמצעות איש מקצוע שנותן גם אחריות על הבעבודה. מהניסיון - התקנה בלתי מקצועית עשויה להעלות להעלוטת את מספר התקלות העתידיות, ובהן שער שלא נפתח/מתרומם או מנוע שהתקלקל. 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה