ילדים וחיות מחמד- אחריות והנאה כאחד
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ילדים וחיות מחמד- אחריות והנאה כאחד  

מאת   16/08/2016 |  נצפה 2159 פעמים

 

 

הילדים לוחצים עלינו ורוצים חיית מחמד? ללא ספק גידול ילדים לצד חיות מחמד יכולה להיות דרך מצוינת לפתח אותם רגשית ושכלית, אך באותה נשימה נאמר שחשוב מאוד לעשות זאת נכונה. הילדים שלנו צריכים ללמוד במקביל לשמור על חיית המחמד ולדעת איך לנהוג איתה.

 

ללמד את הילד לקחת אחריות

 

חשוב להדריך את ילדינו להיות אחראיים על חיית המחמד שלכם ממש כמו שאתם דואגים לה.

חשבו על זה איזו בגרות ילדיכם יפתח כשהוא ישים לב שאתם שמים בידיו כל מיני משימות אישיות לו כמו נתינת מזון ושתייה לחיית המחמד? מעבר להנאה שהוא יפיק מכך הוא ילמד מה היא אחריות וירגיש בוגר יותר.

כך למעשה תוכלו להתחלק במטלות עם ילדיכם שיש לו הרבה פחות דברים "על הראש" מאשר לכם והוא יוכל לסייע לכם בטיפול בחיית המחמד כמובן תמיד תחת השגחתכם ולאט לאט, תלוי בגיל הילד כמובן..כבר תוכלו לסמוך עליו ולתת לו לטפל יותר בחיית המחמד בעצמו גם בלי לפקוח עליו עיניים כל הזמן.

 

 

רגעי משחק והתפתחות אישית

 

מחקרים הראו שהיצירות של ילדים שגדלו עם חיית מחמד מפותחת יותר משל אלו שלא.

רגעי המשחק עם חיית המחמד תורמים מבחינה ספורטיבית לגוף גם של הילד וגם של חיית המחמד ומעבר לכך המשחק מונע מהילד את תחושת השעמום וגם מחיית המחמד עצמה.

אפשר לאלתר ואפשר לרכוש צעצועים מיוחדים מותאמים לכל בעל חיים ניתן למצוא אותם בחנויות לחיות או במרפאות הווטרינריות שגם מציעות את השירות הזה ומסייעות בהתאמת משחקים לחיית המחמד שלך.

רגעי האיכות האלה יגרמו ליצירת שפה בין חיית המחמד לילדכם חיבור וקשר נפלא.

חשוב לומר שהמשחק והזמן המשותף ביניהם חייב להתנהל תוך נקיטת כללי זהירות שיהיו מוסברים על ידכם מההתחלה, משלב המפגש הראשוני בין חיית המחמש לילדיכם למען מניעת מקרים לא נעימים ואף מסוכנים ברגעים שלא תהיו שם כדי לפקוח עין. מובן שלא כל דבר אפשר לעשות עם בעל החיים חשוב לזכור שאלו ילדים ולא תמיד הגבולות ברורים להם למשל שלא כל דבר מותר לתת לחיית המחמד לאכול או לשחק עם דברים שעשויים להיות מסוכנים וכ'.

במהלך הזמן כשהילד יתרגל לחיית המחמד הוא יתחיל לדאוג לה לא רק לאוכל ומים גם לעזור לכם בטיפוח שלה לנקות אותה, להבריש, לסדר אחריה ואפילו לנסות למנוע ממנה מקרים לא נעימים ולהרחיק ממנה סכנות.

לשתף את הילד

קחו את הילד אתכם לווטרינר שתפו אותו בחוויה הזאת, בטיפול בחיית המחמד חיסונים וכ' רכישת מזון וצעצועים זה יתרום עד מאוד לתחושת הבגרות שלו.
תנו לו לסייע לכם באימונים למטרת אילוף כך הוא ירגיש שהמטרה שלכם משותפת, זה יעצים ויבגר אותו וייתן לו הרגשה מאוד טובה כשיצליח.

 

נ.הרוש

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה