תכנית עסקית לצורך גיוס משקיע - כל מה שצריך לקחת בחשבון
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

תכנית עסקית לצורך גיוס משקיע - כל מה שצריך לקחת בחשבון 

מאת   11/08/2016 |  נצפה 1572 פעמים

תכנית עסקית לצורך גיוס משקיע - כל מה שצריך לקחת בחשבון

 

עסקים רבים זקוקים לשותפים ויש לכך שתי סיבות טובות; משקיעים יכולים להביא איתם הון המאפשר לממן את העסק, בין אם זה פתיחת עסק או הרחבה של עסק קיים. הסיבה השנייה היא הקשרים העסקיים והניסיון של המשקיעים, כלומר משקיעים רבים מביאים ערך בזכות מערכת קשרים ענפה וניסיון רב בעולם העסקים.

אך משקיעים אינם ממהרים לפזר את כספם, אפילו אלו המוכנים לסכן את כספם עדיין רוצים לדעת שהם משקיעים את כספם בעסק בעל תכנית פעולה ברורה; יתכן שיש בה סיכון אך לפחות יש בה מטרות ודרכים להגיע אל אותן המטרות. תכנית זו היא התכנית העסקית, שלב הכרחי בפתיחת עסק חדש או עסק קיים; למעשה לא ניתן לקיים שום עסק ללא תכנון עסקי.

תכנית העסקית היא בעצם מפת דרכים עבור העסק; היא כוללת היבטים שונים של התנהלות העסק, כמו למשל ניתוח השוק והתחרות ותחזיות פיננסיות. תכנית עסקית היא הכרחית לצורך גיוס הון באמצעות הלוואות או לגיוס משקיעים. אך מנוקדת מבטי, תכנון עסקי היא גם צורך אמתי של העסק על מנת להיות מפוקס על מטרותיו ולהתנהל לפי תכנית מסודרת אשר נועדה לסייע לעסק להשיג את מטרותיו.

מה צריך לקחת בחשבון כאשר מכינים תכנית עסקית לצורך גיוס משקיע?

כאשר אתם פונים למשקיע ומבקשים ממנו להשקיע את כספו בפתיחת עסק חדש או הרחבת עסק קיים, מן הסתם הוא בוחן אתכם ואת הרעיון שלכם בשבע עיניים. הוא גם מצפה לראות תכנית עסקית מקצועית בעלת הנחות עבודה מתקבלות על הדעת וגם רוצה לראות שאתם בעלי היכולת הביצועית להוציא אותה אל הפועל. לכן כאשר אתם מכינים תכנית עסקית מומלץ להיצמד לסטנדרטים המקובלים בתחום ולעשות אותה בצורה המקצועית ביותר. בהחלט מומלץ להיעזר ביועצים בעלי ניסיון בבניית תכנית עסקית על מנת לבנות תכנית טובה ומקצועית.

נקודה חשובה מאוד בהתנהלות עסקית היא ההתנתקות מהרגשות. למשל במקרה של פתיחת עסק חדש כאשר יש לנו רעיון שהוא ?הבייבי שלנו?, אנו נוטים לראות את הדברים במשקפיים ורודות. תכנית עסקית מסמלת בדיוק את ההפך - זוהי התנהלות אנליטית שאינה מושפעת מרגשות. בדיוק מסיבה זו מומלץ להיעזר באנשים חיצוניים אשר מסוגלים לתת תמונה יותר אובייקטיבית של הפוטנציאל העסקי.

למרות החשיבות הגדולה של תכנית עסקית מפורטת להקמת עסק, כאשר אתם מחפשים משקיע הרושם הראשוני הוא הכי חשוב. אתם לא יכולים לצפות מהמשקיע לעיין שעות בתכנית עסקית על מנת להבין את הרעיון. לכן במקביל להכנת התכנית העסקית מומלץ מאוד להכין מצגת תמציתית אשר מציגה בקצרה את עיקרי הדברים.

משה הרשקו


מנכ"ל


ייעוץ עסקי FORWARD


 
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה