מדוע העסק שלך זקוק למסך אוויר
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מדוע העסק שלך זקוק למסך אוויר 

מאת   09/08/2016 |  נצפה 2148 פעמים

מסכי אוויר הינם מכשירים אשר נועדו אווירודינמית לספק התנגדות זרימת אוויר חזקה דרך כניסות או פתחים שאין להם מכשול פיזי, קרי דלת וכו'. מכשיר המסך אוויר יוצר למעשה חסם של אותו זרימת אוויר לא רצוי מבחוץ הישר לחלל הפנים על ידי הזרמה חזקה ורציפה של אוויר.

מסכי אוויר הידועים גם בכינויים כדלתות אוויר, ממוקמות באופן אידיאלי מעל או לצד פתחי מבנים מסחריים כגון משרדים, מסעדות, חנויות. מכשירים אלה יכולים לכסות פתחים עד גודל של 6 מטר שבו משחררים אוויר חם מלמעלה למטה על מנת לשמור על אוויר חם בתוך המבנה או אוויר קר בהתאמה. הם מונעים את חילופי האוויר הקר וחם ונפטרים למעשה בנוסף ממפרצי אוויר. במהלך הקיץ מסכים אלה עובדים ביעילות מופלאה לשמור על אוויר קר בתוך הבניין באמצעות מניעת כניסתו של אוויר חם חיצוני ובכך מספקים סביבה נוחה ונעימה לשהייה.

מסכי אוויר אלה שומרים על סביבה נקיה על ידי יצירת מערבולות אוויר חזקות במיוחד שדוחה חרקים ומזהמים כגון אבק, אבקנים, אדי תנועה הנכנסים לעסק דרך הכניסה הראשית. אם אתה מפעיל עסק מסעדה בהחלט ההיית רוצה שחרקים שונים יתרחקו מהחנות והמאכלים שלך נכון?

מסכי אוויר אלה חסכניים ויעילים באנרגיה מאחר והם אינם מאפשרים זרימה של אוויר חיצוני או יצוא של אוויר פנימי על ידי יצירת מחסום "דלת בלתי נראית" מזרימה רציפה של אוויר. לכן כך עסקים שונים יוכלו בנוסף לשמור על הוצאות החשמל שלהם באמצעות מכשירים מתקדמים שכאלה במיוחד במקרים בהם לא ניתן להתקין דלת שאוטמת באופן מלא כדי שלא תעכב את יציאת וכניסת העוברים ושבים לבית העסק.

למסכי האוויר יש סירקולציה של אוויר על ידי 2 גרילים הראשון פורק אוויר החוצה והשני אשר שואב חזרה פנימה ועובר סינון ובמקרים מסויימים אף מחומם ולאחר מכן חוזר חזר להמשך שימוש רציף. המערכת משתמשת בכמויות גדולות של אוויר אשר מסונן בנפרד. ככזה המכשיר מתוכנן עם עלויות תחזוקה גבוהות. היתרון בסירקולציה חוזרת במסכי אוויר הוא שהם נותנים תזרימי אוויר במהירויות נמוכות מאחר והם רצויים בעסקים מסויימים כגון סופרמרקטים, חנויות וכו'.

מסך האוויר הנפוץ ביותר הוא ללא מערכת סירקולציה, למוצר שכזה יש עלויות תפעול נמוכות ללא עלויות תחזוקה כמעט מאחר והאוויר שבשימוש לא עובר תהליך סינון. המערכת אינה משתמשת בשימוש חוזר באוויר וככזה אין זרימה רציפה.  האוויר נכנס לתוך המערכת הולך לבית המאוורר ושם מואץ ובאופן שווה מפוזר דרך פתח יציאת האוויר שלכל אורכו של המכשיר. זרמי האוויר נוצרים על ידי מערכת בעלת מבנה צר אשר כתוצאה מכך מגבירה את מהירות זרימת האוויר החוצה והופכת אותם ליעילים מאוד.

היתרון הראשון והבולט בהתקנת מסך אוויר בעסק הוא החסכון באנרגיה, זאת מכיון שהמערכת מפחיתה עלויות ממערכת חימום וקירור האויר על ידי שליטה בהעברת אוויר. יתרון נוסף הינו המערכת מאפשרת זרימת אוויר בטוחה ומהירה דרך הכניסה הראשית, סוגי המסכים השונים גם מגבירים את נוחות ורווחת העובדים בעסק ובכך מגבירים את ערנותם ותפקודם הכללי ללא עייפות.

גלאון | פתרונות איוורור לתעשייה, מוסדות ופרטיים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה