איך בוחרים יועץ עסקי ?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

איך בוחרים יועץ עסקי ? 

מאת   29/07/2016 |  נצפה 2240 פעמים

הקמה וניהול עסק הם פעולות מורכבות הדורשות מיומנות וידע בתחומים רבים.
על מנת שרעיון עסקי יצליח, חשוב שתהיה לו תשתית מקצועית נכונה והבנה עסקית מקיפה בנושאים נוספים.
במקרים רבים, אנשים מקימים עסק בתחום מקצועם או בנושא שהם שולטים בו, אך הם אינם שולטים בתחומים הכרחיים אחרים כגון ניהול, שיווק, פרסום, אסטרטגיה, הצבת יעדים ועוד, ואינם מיומנים בהתמודדות מול מתחרים, בשימור לקוחות, בבניית מותג, בהגדרת בידול ועוד.
על מנת להגדיל באופן משמעותי את סיכויי ההצלחה של העסק, מומלץ להיעזר באיש מקצוע בשלב התכנון וההקמה. יחד עם זאת, לעולם לא מאוחר לקבל ליווי מקצועי על מנת לפתח עסק קיים, או, חלילה, להתמודד עם משבר עסקי.
טוב, השתכנעת. עכשיו מגיעה המשימה הקשה: איך מוצאים ואיך בוחרים יועץ עסקי?
חיפוש בגוגל היא הדרך הקלה והזמינה ביותר. חיפוש כזה יביא אתכם לעשרות יועצים עסקיים המציעים לכם מגוון הצעות.
זה הזמן להיות נחושים ולא "להסתנוור" מהבטחות שאין להן כיסוי. אתם רשאים כמובן לבדוק את כל המציעים, כולל אלה שמבטיחים: "ממחר, העסק שלכם מרוויח מיליונים, מפגשים בחינם וללא התחייבות".
במה כדאי להתמקד?
ראשית, חשוב מאוד שאתם והיועץ תהיו "באותו ראש". אתם מכירים את עצמכם טוב יותר מכל אדם אחר. קראו היטב את הטקסט של היועץ ובדקו את עצמכם אם הוא מתאים לאופי ולצרכים שלכם.
הקמת עסק, או פתיחת עסק חדש דורשים מיומנות מסוג אחד, ואילו פיתוח עסקי או ניהול משברים בעסק קיים דורשים ידע מסוג אחר.
השלב הבא יהיה בדיקת הרקע של היועץ. הכנסו לדף הנחיתה שלו, קראו היטב מה הרגע והניסיון שלו, ומשם, אם זה התאים לכם, המשיכו לברר: אתר אינטרנט, דף פיסבוק, גוגל, כל אחד מאלה יגלה לכם עולם ומלואו.
בדקו את הניסיון המקצועי שלו, את ההכשרה שלו, את הרלוונטיות של הכישורים שלו למה שאתם מחפשים.
אם ראיתם כי טוב, המשיכו וחפשו המלצות וביקורות הנמצאים בפרסומים של היועץ. ברור שכל אדם יפרסם רק מחמאות אבל גם אז, יש מספיק מידע: כמה ממליצים? מה הם כותבים? האם זה מתאים לעסק שלכם? האם אתם מזדהים עם מה שכתוב?
עברתם גם את השלב הזה, מצוין !! צרו קשר עם היועץ. אני ממליץ להשאיר לו הודעה בדוא"ל. למה? שלחו הודעה והציעו שיתקשר והמתינו לתשובה. בדקו כמה זמן לקח ליועץ ליצור עמכם קשר.
נוצר קשר? יפה ! נהלו שיחה כללית ותארו בקצרה את הסיבה שבגללה אתם מחפשים יועץ עסקי. השיחה הזו משמעותית מאוד ! תוכלו להתרשם מההבנה שלו, מהסבלנות שלו, מכושר הדיבור, ועוד.
אם סימנתם V על כל מה שנאמר כאן, כנראה שמצאתם את היועץ המתאים לכם, לכו על זה.
בהצלחה !!

סמי טוויג,  בעל ניסיון רב בניהול עסקים, בליווי עסקים ואנשי עסקים, בפיתוח עסקי ובניהול משברים. כיהנתי כעוזר שר האוצר, ניהלתי חברה ממשלתית גדולה והקמתי את משרד הפרסום טוויג מדיה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה