איך לחסוך בצריכת החשמל של המזגן?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

איך לחסוך בצריכת החשמל של המזגן? 

מאת   19/07/2016 |  נצפה 6627 פעמים

הקיץ בישראל דורש את הפעלת המזגן כמעט בכל שעות היממה, מה שמשפיע על צריכת חשמל גבוהה וחשבון חשמל מנופח. במאמר הבא צוות טכנאי המזגנים המומחים שלנו יסבירו לכם כיצד ניתן להקטין את צריכת החשמל במזגן למינימלית ככל שניתן:

כיצד להפחית את צריכת החשמל של המזגן?

דבר ראשון שיש לעשותו הוא לבודד ככל שניתן את החלל בו מופעל המזגן. כך למשל יש לסגור את כל הפתחים כדוגמת חלונות ודלתות אשר מצויים בחדר אותו נרצה למזג. כמו כן יש לוודא שחלל החדר מוצלל היטב כדי למנוע את חימום האוויר בו הגורמת לפעולה מאומצת של המזגן. לצורך הצללה אופטימלית יש לסגור את התריסים, וילונות, צלונים וכד'. בהקשר זה יש לציין את חשיבות התאורה בחדר. מנורות חשמל מפיצות אור עקב קרינה תרמית  ועל כן פולטות חום. מומלץ להשתמש בנורות חסכוניות אשר מקטינות את פליטת החום.

 דבר נוסף המשפיע על צריכת החשמל הינו רמת הביצועים של המזגן. כך ככל שרמת הביצועים של המזגן גבוהה יותר כך המזגן יפעל בצורה אופטימלית יותר וייצרוך פחות חשמל. על מנת לוודא שרמה זו אכן גבוהה ואופטימלית מומלץ לבצע תחזוקה שוטפת של המזגן כדוגמת בדיקת לחץ גז, ניקוי מסננים, בידוד  יעיל וכד'.

המלצה נוספת לשיפור פעולת המזגן הינה זרימה חופשית של האוויר אל תוך חלל החדר. כך יש לוודא כי אין פריטים/חפצים אשר עלולים לחסום זרימה זו.

לבסוף, יש לוודא כי הטמפרטורה של המזגן אינה עולה על °25-28 מעלות צלסיוס.  שינוי של הטמפרטורה במעלה אחת משפיעה על  כ-5% בצריכת החשמל. כך למשל: אם הפעלתם את המזגן על 25 מעלות במקום 20 – כבר חסכתם לעצמכם 25% בצריכת החשמל!

מהי צריכת החשמל של מזגנים לשעת עבודה?

מזגן קטן צורך בין 0.8-3.1 קוט"ש לשעה.

מזגן מפוצל גדול צורך בין 1-4.9 קוט"ש לשעה.( כולל מיני מרכזיים בעלי חיבור תלת פאזי).

חשוב לציין כי ככל שדירוג היעילות וכן מקדם היעילות של  המזגן יהיו גבוהים יותר כך פעולת המזגן תהא חסכונית יותר:

דירוג יעילות ומקדם יעילות

בבואכם לרכוש מזגן חדש מומלץ להתייחס אל מדדים אלו שכן כאמור לאלו השפעה ישירה על צריכת החשמל של המזגן והוצאות החשמל. דירוג היעילות של מזגנים מבוטא באותיות  A-G כאשר דרגה  A מהווה את החסכונית ביותר. מקדם יעילות (COP)  מהווה אתהיחס בין תפוקתו של המזגן אל צריכת החשמל שלו. ככל שמקדם זה גבוה יותר כך פוחתת צריכת החשמל.

מחשבון צריכת חשמל

רוצים לדעת מהי צריכת החשמל של המזגן שלכם וכמה זה עולה לכם? מחשבון שהשיקה רשות החשמל יעזור לכם לבדוק זאת וכך לתכנן את הצריכה שלכם בהתאם.

אל המחשבון >>

 

 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה