בריכות שחייה על גג
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

בריכות שחייה על גג 

מאת   12/07/2016 |  נצפה 2168 פעמים

אין דבר מפנק יותר משחיה או מהשתכשכות בבריכה ביום קיץ לוהט, המאפיין את חודשי הקיץ החמים של האקלים הישראלי. בריכת שחיה אינה מתאימה רק לבתים פרטיים, אלא ניתן למקמה גם על גג משותף או בדירת פנטהאוז. בריכות שחיה על גג בניין כוללות אתגרים ייחודיים ומצריכות היתר מיוחד מהרשות המקומית בה נמצא הבניין. למשל, האתגר בפרויקט הזה של בריכה על גג היה לתכנן בריכה במידות המקסימליות ששטח הגג מאפשר, אבל בלי לוותר על הבטיחות שמספק כיסוי חשמלי ועל האסתטיקה שבמפלס מים גבוה המאופיין ע"י בריכות עם תעלת גלישה...

מהם שיקולי הבטיחות שיש לקחת בבניית בריכות שחיה על הגג?

כיוון שבריכת שחיה על הגג היא מבנה קבוע המצריך היתר מיוחד מהרשות המוניציפלית, ומשקלה של הבריכה עשוי להגיע אפילו לטון ומעלה לכל מ"ר, קיימים הרבה שיקולים בטיחותיים הקשורים להקמתה, ביניהם ניתן למנות: 

 מי יכול להשיג את האישורים הנדרשים להקמת הבריכה על הגג?

 אמנם הדרישות משתנות בין הרשויות העירוניות בארץ, אך כולן מחייבות היתרי בנייה לאחר ביקורת ותכנון קפדני של מהנדס אזרחי. ישנם פרוייקטים מאתגרים במיוחד, כגון מבנים ישנים יותר המצריכים שינוי של תשתית המבנה כולו על מנת שניתן יהיה לקבל אישור לבניית הבריכה על הגג, גג מחולק המשותף בין כמה דירות, או גג הכולל מספר מפלסים.

נשמח לעמוד לשירותכם בתכנון של בריכות שחייה בלתי שגרתיות ומאתגרות בהקמתן, כמו גם בביצוע של פרויקטים הנדסיים מסובכים – משלב התכנון והכנת הדמיות תלת מימד מפורטות (טכניות או ריאליסטיות של מבנה הבריכה וסביבתה), הכנת המסמכים הדרושים לקבלת היתרי הבנייה מהרשויות השונות - כולל הגשה וטיפול באישורי רשויות - משרד הבריאות, היתרי בנייה וכו', ועד להקמת הבריכה בפועל.

ג.ש. בינוביץ' - תכנון, ייעוץ והקמת בריכות שחייה ציבוריות ופרטיות 
שאלות? התקשרו לטל': 08-8674247 או מוזמנים לשלוח לנו מייל info@binovitch.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה