טיפים לבחירת מעקה הזכוכית המתאים למדרגות פנים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

טיפים לבחירת מעקה הזכוכית המתאים למדרגות פנים 

מאת   21/06/2016 |  נצפה 2224 פעמים

מעקות זכוכית למדרגות הם טרנד מודרני המתאים למגוון סגנונות עיצוב פנים. כיצד לבחור את מעקה הזכוכית המתאים לבית? חמישה טיפים שיעזרו לכם בבחירת המעקה:

לבחור מעקה תקני

התקן הישראלי מחייב התקנת מעקה במדרגות, הנחשבות למקום שבו קיימת אפשרות נפילה. בנוסף, חובה להתקין מאחז יד נוח לאחיזה.

התקן קובע תנאים לתקינות מעקות. על פיו, על מעקה מדרגות להיות בגובה של מינימום 90 ס"מ מגובה המדרך (המדרגה), כשהרווחים בין לוחות המעקה אינם עולים על 10 ס"מ.

התקן מתייחס גם לזכוכית המעקה. הזכוכית התקנית היא טריפלקס, זכוכית רבודה, המורכבת משתי שכבות שמודבקות זו לזו על מנת למנוע התפזרות הזכוכית במקרה של שבירתה. מומלץ כי הזכוכית תהיה מחוסמת, וכך גם עמידה יותר בפני פגיעות.

שקיפות וצבע

לזכוכית מעובדת מראה עכור מעט, שנובע מרכיבי מתכות. באמצעות עיבוד מיוחד אפשר להשיג את המראה השקוף והאיכותי, זכוכית שקופה מסוג 'קליר' יקרה יותר אך יוקרתית יותר.

אבל, שקיפות אינה חובה במעקה זכוכית. לחומר תכונות דקורטיביות נוספות כגון  דקיקות ומבנה מבריק וחלק. טכניקות עיבוד וצביעה שונות מאפשרות לעצב את פני הזכוכית במגוון אופנים, אפשר לבחור במעקה המתאים מתוך מגוון מעקות זכוכית צבעוניים, שקופים חלקית ואטומים.

מיקום המעקה

זכוכית יכולה להחזיר אור ולכן חשוב למקם את מעקה הזכוכית בזווית שבה הוא אינו גורם לסנוור על ידי אור טבעי או תאורה מלאכותית. אפשר למנוע סנוור על ידי בחירת זכוכית שאינה שקופה לחלוטין או בזכוכית המצופה נגד סנוור.

מסגור מעקה זכוכית

זכוכית היא חומר נוח לעיבוד המשתלב עם מגוון חומרי גלם אחרים. חומרי הגלם המועדפים למעקות זכוכית הם נירוסטה שהיא חומר קל משקל ונוח לתחזוקה, אלומיניום שבדומה לנירוסטה שומר על מראה מתכתי ומבריק, אך נחשב ליקר יותר, עץ, שהוא חומר גלם מסיבי המתאים לסביבה בה הטמפרטורות נמוכות ויציבות, וברזל שאיתו אפשר לעצב מגוון עצום של מעקות, אך יש לתחזקו בקביעות.  

את מסגרת המעקה אאפשר לתכנן כך שתדגיש את הזכוכית ותבליט את גרם המדרגות, או לטשטש את שקיפות הזכוכית באמצעות מסגרת כבדה ומודגשת.

ניקוי מעקה הזכוכית

בבחירת מעקה למדרגות יש להביא בחשבון את ניקוי הזכוכית ומסגרת המעקה.

ככתב של PRnews , אני מאוד גאה על מתן מידע אמין ואיכותי על הנושאים האהובים שלי: תעשיית המשחקים המקוונת, בריאות ופנאי. התשוקה שלי לתעשייות האלו גרמה לי להיות כותב וחוקר מנוסה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה