מיסוי הכנסת-חוץ של חבר קיבוץ, ומיסוי הכנסתו לאחר עוזבו את הקיבוץ
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מיסוי הכנסת-חוץ של חבר קיבוץ, ומיסוי הכנסתו לאחר עוזבו את הקיבוץ 

מאת   06/04/2008 |  נצפה 1681 פעמים
חבר קיבוץ עזב את הקיבוץ באמצע שנת המס; והוא התחיל לעבוד כעובד שכיר.

השאלות הן:

1. איך מעסיקו של עובד זה צריך לחשב לו את מס ההכנסה המגיע ממנו ?

2. האם מגיע לעובד זה החזר מס ?


יניב גבריאל משיב:

התשובה על פניית השואל מובאת כאן בכפיפות לעובדות הכלולות בה.

---------------------
ההוראות, שבסעיפים 54 עד 58 בפקודת מס הכנסה [להלן - "הפקודה"], רואות את הכנסותיו מ"יגיעה אישית" של חבר קיבוץ הנובעות מחוץ לקיבוץ כהכנסותיו של הקיבוץ, לרבות שווי אספקת מחיה; אך למעט הכנסותיו שאינן מ"יגיעה אישית", שעליהן ידווח חבר קיבוץ בנפרד.

הכנסותיו של הלה ממשכורת - אשר מחוץ לקיבוץ, בתקופה שלא היה חבר בקיבוץ - הן הכנסותיו שלו, לפי סעיף 2(2) לפקודה. על הכנסותיו אלו - יחולו שיעורי המס לפי סעיף 121 לפקודה, ויחולו הטבות המס שהוא זכאי להן מכוח הפקודה; והכול - לפי חישוב מס על בסיס שנתי לפי סעיף 6 לפקודה.

יתרות חובה, לפי חישוב מס שנתי, הוא ישלם; ואילו יתרות זכות, לפי חישוב מס שנתי, יוחזרו לו.
יניב גבריאל, הוא מומחה מס אשר שימש בעבר כיועץ מיוחד לרשות המיסים בישראל בנושאי מיסים ושינויי חקיקה.

יניב גבריאל,משמש כמנהל וכבעלים של המכללה למיסים ולחשבונאות.

פרטים נוספים בטלפון (רב קווי) 1-700-700-088 או בכתובת המכללה : http://www.taxcollege.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה