הטיפים שיעזרו לך לבחור נושא לעבודה סמינריונית
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הטיפים שיעזרו לך לבחור נושא לעבודה סמינריונית 

מאת   24/05/2016 |  נצפה 2043 פעמים

הטיפים שיעזרו לך לבחור נושא לעבודה סמינריונית

שנת הלימודים האחרונה שלך הגיעה, אתה מצד אחד בוודאי נרגש ומשתוקק לרגע שבו תאחוז בידךתעודה שמאשרת שסיימת לימודים אקדמיים, ומצד שני גם החששות מתחילים לבצבץ. הסיבה העיקרית לכך היא שהשנה הגיע הרגע לבחור נושא לעבודה סמינריונית ולהתחיל לחקור. אבל איך בכלל עושים את זה?

 הקשר האישי עושה את ההבדל

זו אולי נשמעת קלישאה, אבל יש אמת גדולה במשפט הזה. כדי שתהליך המחקר כולו יעבור בהנאה גדולה יותר, חשוב לבחור נושא שאפשר להתחבר אליו באמת. בכל תחום, בכל פקולטה ובכל קורס ניתן למצוא את הדרך לשלב במחקר האקדמי גם תחומי עניין אישיים. למשל, אם התחביב הגדול ביותר שלך הוא לשחק טניס ואתה צריך להגיש עבודת סמינריון בפסיכולוגיה, תוכל לחקור את השפעת המשחק על הביטחון העצמי או על התמודדות עם מצבי לחץ. אם תחום הלימודים שלך הוא סוציולוגיה תוכל לבחון את התפיסה החברתית ביחס לטניס בפרט ולענפי ספורט בכלל. גם בקורסים אחרים לחלוטין תוכל למצוא דרכים מקוריות לשלב את התחביבים האישיים שלך או את הנושאים המעניינים אותך, מה שיהפוך את המחקר כולו למהנה הרבה יותר.

 חומר הרקע הוא הבסיס שלכם

בחרתם קורס, הכנתם לעצמכם רשימה של נושאים כלליים שיעניינו אתכם יותר, ועכשיו נותר לכם למצוא את החיבור ביניהם. אין צורך לחשוב יותר מדי, אלא רק להפעיל את מנועי החיפוש באתר הספרייה ובאינטרנט. שלבו בשורת החיפוש את שם הקורס ואת הנושא האישי שלכם, ובדקו מה כבר נחקר ונבדק בנושא. אם יש לכם חומר רקע, הרי שמכאן הכל יהיה יותר קל. למעשה, מחקרים קודמים גם יתנו לכם רעיונות למחקר חדש משלכם, ומומלץ לזהות מגבלות של מחקרים קודמים כדי להציע מחקר חדש שיגשר על פערים כאלה ואחרים.

לאחר שגיבשתם נושאים כלליים או רעיונות ראשוניים, אל תהססו לרגע – פנו למרצה שלכם, למנחה הקורס או לבעלי הניסיון, התייעצו ובקשו שיעזרו לכם לכוונן ולדייק את שאלת המחקר שלכם טוב יותר. עם שאלת מחקר מוכנה ועם רשימת המאמרים האקדמיים שאיתרתם בעצמכם, אתם בהחלט מוכנים לצאת לדרך, ולהתחיל לחקור.

כדי שתהיו בטוחים שאתם בכיוון הנכון, תנו לחבר או לגורם מקצועי לקרוא את העבודה, וציידו אותו גם בהנחיות המרצה. חוות דעת אובייקטיבית תעזור לכם לראות דברים שאולי פספסתם, באופן טבעי ביותר.אם תשמרו על שפה גבוהה וטובה, על שימוש נכון במקורות המידע ועל כתיבה ביקורתית ומקורית, תשדרו למנחה רצינות רבה והבנה טובה של החומר, מה שיביא לכם ציון איכותי לא פחות.

 

סילבוס מתמחה בסיוע בכתיבת עבודות אקדמיות ותזה וגם דוקטורט בחו"ל.


http://syllabus.org.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה