איך מקימים עמותה - צעד אחרי צעד
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

איך מקימים עמותה - צעד אחרי צעד 

מאת   14/05/2016 |  נצפה 1854 פעמים

לא מעט עמותות קמות ללא כוונה כאשר שניים או יותר אנשים יושבים ביחד ומדברים על בעיה כאובה. הרבה עמותות התחילו כפרויקט קטן ואישי והפכו לעמותות מפורסמות וגדולות המביאות תועלת רבה לאוכלוסייה כולה בישראל או לקבוצות נרחבות בה.

איך מקימים עמותה- השלב הראשון: גיבוש הרעיון

אחרי שמצאתם רעיון לשינוי המציאות הקיימת ואחרי שהבנתם גם איך לשנות את המצב הקיים מגיע השלב הראשון והוא שלב גיבוש הרעיון והצהרת המטרות. איך מקימים עמותה זו שאלה פשוטה אך מומלץ מאוד לא לדלג על שום שלב ולהשקיע זמן ומאמץ בכל שלב בדרך לביסוסה כעזר אמיתי לאוכלוסייה ולתושבים. בשלב הראשון יש לתכנן את הזמן, לקבוע יעדים ומטרות, לאסוף את החברים בעמותה שיהיו שם כל העת ולראות איך לוקחים את הרעיונות והעקרונות ומממשים אותם הלכה למעשה.

איך מקימים עמותה- השלב השני: הרישום

אחרי התכנון המוקדם והצבת היעדים מגיע השלב הטכני אך החשוב לא פחות. רישום העמותה כולל מילוי טפסי הרשמה לרשם העמותות, שליחת תצהירים ותקנון העמותה, תשלום האגרה והסדרת ניהול אישור תקין. כמובן שבשלב הרישום קובעים את חברי ומייסדי העמותה, שם העמותה והפעילות של העמותה ואם אתם רוצים לדעת בדיוק איך מקימים עמותה בשלב הרישום עדיף להיוועץ ולהיעזר באיש מקצוע כיוון שלכל סעיף יש דרישות מאוד מסוימות שחריגה מהן יכולה לגרור בעיות עתידיות.

איך מקימים עמותה- השלב השלישי: גיוס אנשים, כספים ותרומות

הרעיון מגובש, הרישום בוצע בהצלחה ואתם יכולים לצאת לדרך. כאשר אנשים שואלים את עצמם איך מקימים עמותה הם לרוב מתמקדים בשלב השלישי שהוא למעשה השלב הקריטי שיכריע האם העמותה אכן תשרוד ותחזיק מעמד או תיסגר עוד בטרם השיגה את המטרות והיעדים שלה. גיוס חברים לעמותה זו עבודה קשה, לפעמים אפילו מתסכלת ומומלץ להשתמש בחברים, בני משפחה, רשתות חברתיות, אמצעי התקשורת, עלונים וכל דרך שיכולה לחשוף בפני אנשים וחברים פוטנציאליים את העמותה שהקמתם כדי לגייס עוד ועוד מתנדבים.

גם גיוס כספים ותרומות יכול להיות הליך מורכב שכן בעלי עסקים ואנשים פרטיים לא ששים לתרום לכל עמותה חדשה. כאן חשוב מאוד שיהיו גם כל האישורים הנדרשים כולל ניהול תקין וסעיף 46 המעודד אנשי עסקים וחברות גדולות לתרום דווקא לעמותה שלכם בגלל הזיכויים במס. אם אתם בשלב השלישי אתם כבר יודעים איך מקימים עמותה, עכשיו הגעתם לשלב שאתם מפתחים ומשדרגים את הרעיון שלכם בכל יום. זהו למעשה גם השלב האחרון והוא כולל את הניהול והתפעול השוטפים של העמותה שלכם, ייעול נכון של הזמן והמשאבים, הן הכלכליים והן האנושיים יובילו אתכם לעבר המטרות שהצבתם לעצמכם בתחילת הדרך.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה