EFS- איך ליצור רושם בפחות מדקה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

EFS- איך ליצור רושם בפחות מדקה 

מאת   19/04/2016 |  נצפה 1892 פעמים

EFS  -  Elevator Fast Speech (נאום המעלית) הוא אחד הכלים החשובים ביצירת רשת נטווריקנג. מי שעוד לא מכיר את המושג, "EFS"  זהו  נאום-סיכום קצר שמטרתו להציג אדם, מקצוע, שירות, מוצר, אירוע או ארגון בצורה פשוטה, מעניינת ומהירה. השם EFS נקרא כך משום שעלינו לדמיין שאנחנו במעלית ופגשנו בה אדם שיכול ליצור עבורנו הזדמנויות מבחינת קריירה או אפילו לשנות לנו את החיים, ואת כל זאת אנו צריכים לעשות בין שלושים שניות לדקה.

נאום המעלית הוא חלק מהשיווק העצמי שלנו ובגלל שיש לנו עד דקה, עליו להיות קצר, מעניין וקולע לצד השני. אם הצלחנו להרשים את הצד השני, השיחה תסתיים בדרך כלל בהחלפת כרטיסי ביקור או קביעת פגישה עתידית.

להלן נקודות חשובות ליצירת נאום מעלית מוצלח:

 1. תציג את עצמך- "שמי...". הסתכל לאדם השני בעיניים, חייך, תציג את עצמך בביטחון, בכנות ובתשוקה כדי ליצור רושם חזק כבר מההתחלה.

 2. תציג את העסק-  "אני עובד בחברת...", "העסק שלי הוא..." לא לשכוח לשמור על הביטחון ומומלץ לא לשאול "האם שמעת עלינו?" או לחכות לסוג של הכרה, כי סביר להניח שהוא לא מכיר או שמע ובאופן כללי, זה לא אמור להיות המטרה העיקרית בנאום שלך.

 3. תציג את מיקום החברה- "העסק ממוקם ב...". הפוך את המיקום שלך לרלוונטי למצב. כלומר, אם יש לך משרד קטן בדירה שלך, המידע הזה כנראה לא יועיל לשיחה, אך אם תציג את החשיבות של העסק בכך שרוב הפגישות אמורות להתבצע בבית העסק של הלקוח, אתה מייצר רלוונטיות וערך מוסף לניידות והגמישות שלך כעסק.

 4. תבליטו את הייחודיות/הכישורים/המטרות שלכם או של העסק שלכם- בחלק זה של הנאום עליך להשתמש בתשוקה. עליך להציג את הייחודיות שלך ואת המטרות העיקריות כדי לעניין את הצד השני ולהראות שיש לך שאיפה ליצור שיתוף פעולה עתידי. תדגיש איך אתה שונה ומיוחד מהמתחרים האחרים, תיצור משמעות עבור אותו אדם ותשתמש במונחים של תוצאות חיוביות שאתה יכול להציע במקום להתמקד בפרטים הטכניים מנקודת המבט שלך. זה הזמן להיות שאפתן וגאה בחשיבה ובצורת הביטוי שלך. 

לדוגמא: "שמי דניאל ברו, אני בוגרת תואר ראשון במנהל עסקים ומאמנת אישית מוסמכת בתחום העסקי. כיום אני מאמנת אנשי עסקים, מנכ"לים וסמנכ"לים בבתי העסק ובקליניקה הפרטית שלי בתל אביב. כחלק מתהליך האימון אני מלווה בעלי עסקים ומנהלים במטרה למקסם את המטרות והיעדים העסקיים שלהם ולהגיע להישגים אישיים ומקצועיים. אני מעוניינת לפתוח סדנה ייחודית בתחום ולעשות שינוי תפיסתי בעולם העסקים. אשמח אם נוכל לקבוע פגישה בנושא כדי להסביר לך יותר לעומק על הסדנה וחשיבותה".

 לסיכום, EFS הוא חלק מהותי וחשוב ביצירת רשת הנטוורקינג שלכם ולכן חשוב לכל אחד ואחד ליצור נאום מעלית ולהתאמן עליו לפני, כדי שברגע האמת תוכלו לשדר את הביטחון והתשוקה הנדרשים בנאום. אל תשכחו שהנאום אמור להיות ספציפי ומותאם לאותו אדם וכמו כן, תקשיבו לצד השני ותהיו ערים לשפת הגוף שלו, כך תוכלו לבחון האם הוא מתעניין והאם הוא באמת מקשיב לכם.

 

כל הזכויות שמורות ל- Daniel Biz-bru


 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה