הבחירה בידיים שלך
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הבחירה בידיים שלך 

מאת   01/02/2016 |  נצפה 2887 פעמים

אחד הנושאים המורכבים בהם נשים רבות נתקלות לפחות פעם אחת במהלך החיים שלהן הוא נושא ההפלות. אם נשים לרגע את כל הדיון הסוער לגבי האפשרות לביצוע של הפלה ומה זה אומר, עדיין נותרת אישה שצריכה לעבור תהליך שאינו פשוט כלל מבחינה פיזית מבחינה נפשית עוד יותר, כאשר האפשרויות הן מצומצמות מאוד וכוללות אפשרות לביצוע התהליך בצורה פרטית או פנייה אל גוף פרטי לביצוע של הפלה בצורה דיסקרטית לגמרי.

ביצוע של הפלה לא אמור לעלות כסף כלל כאשר מדובר באישה אשר ברחמה קיים עובר שאובחן בעל מום, כאשר ההיריון מסכן את בריאות האישה מבחינה נפשית ו/או פיזית, כאשר מדובר בהיריון כתוצאה ממעשה פלילי וכאשר מדובר בנערה עד גיל 17. כל היתר מחויבות לשלם עבור תהליך ההפלה, כאשר כל סוג של הפלה יישא מחיר שונה, מלבד המחיר האישי אותו משלמת כל אישה בינה לבין עצמה.

 

מהן האלטרנטיבות עבור תהליך של הפסקת היריון

רוב הנשים יחוו אחת משלוש דרכים של הפלה או שילוב של כמה מאלה יחדיו.

הפלה בעזרת כדורים – ישנם כדורים אשר מחקים את התהליך של לידה טבעית ומייצרים את הסביבה הנדרשת על מנת שהעובר יפסיק להתפתח וצירים יתחילו להתרחש כדי שהרחם יתכווץ ויפלוט את תוכן הרחם החוצה. תהליך זה ניתן לביצוע רק עד השבוע השישי של ההיריון ולכן הוא יכול להתרחש במידה וישנה הגעה אל אבחון של היריון בזמן והמלצה של הרופא המטפל לתהליך מסוג זה עבור הסיום של ההיריון. מה שיש לקחת בחשבון בתהליך של הפסקת היריון עם כדורים להפלה הוא שתהליך זה יכול לקחת זמן, לכאוב ולהיות כלול בהפרשה של כמות דם רבה ולכן חשוב להישאר בסביבה של הבית בזמן זה.

הפלה טבעית – כאשר ההיריון אינו מתפתח בצורה תקינה הגוף מבצע תהליך של הפלה טבעית שיכול להיות כמה שעות בלבד עד שתוכן הרחם נפלט החוצה, אך לעיתים התהליך אינו מסתיים בצורה למה ויש להתערב כירורגית על מנת שלא יתפתח כל זיהום מתוכן של היריון שנשאר ברחם של האישה.

הפלה בניתוח גרידה/שאיבה – השיטה הכירורגית עבור הפסקת היריון שכבר הינו מתקדם יותר. טיפול בשיטה זאת היא פחות מומלצת בשל ההתערבות הכירורגית אשר כמו בכל תהליך יכולה לגרור סיבוכים. במקרים מעטים של הפלות עם כדורים להפלה נשים מגיעות להשלמת ההפלה בגרידה מכיוון שלא כל תוכן ההיריון יצא בצורה הנדרשת. כאמור, הרוב המוחלט לא תצטרכנה התערבות זו לאחר נטילת כדורים אלה.

מטרתי בכתיבת המאמרים היא לספק ביקורת צרכנית נוקבת הנוגעת לתפעול של שירותים ומוצרים ישראליים שונים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה