הכל על הנפקת כרטיס עובד
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הכל על הנפקת כרטיס עובד 

מאת   27/01/2016 |  נצפה 2093 פעמים

כרטיס עובד מונפק על ידי מעבידים בכל ענפי המשק. במאמר הבא נסביר מה צריך לעשות כדי להנפיק כרטיס מן הסוג הזה ונצביע על המאפיינים הבולטים שלו

עובד המועסק על ידי מעסיק נדרש ברוב המקרים להשתמש בכרטיס ייעודי. זהו כרטיס שאותו מנצלים על מנת לדווח את שעות הכניסה והיציאה מהעבודה, כמו גם לטובת ביקורת תקופתית על מספר שעות העבודה. הכרטיס גם משמש כפתרון זיהוי ובקרה וניתן לנצל את היתרונות שלו לטובת אבטחה היקפית.

יש כמה דברים שחשוב לשים לב אליהם בתהליך הארוך של הנפקת כרטיס המיועד לציבור העובדים:

א. התאמה אישית לדרישות וצרכי הלקוח - כל מעביד יכול ליישם בתוך הכרטיס שורה ארוכה של פרטים אישיים. על מנת לוודא התאמה לדרישות וצרכי הלקוח, יש להגדיר בשלב מוקדם את מאפייני הכרטיס. שיתוף פעולה בין החברה האחראית על הנפקת כרטיסים לבין המעביד שמזמין אותם היא תנאי להתאמה אישית מן הסוג הזה.

ב. תמיכה טכנית - תקלה באחד הכרטיסים עלולה להסב נזקים בלתי הפיכים למעביד ולעובדים. ראשית, התקלה מקשה על מעקב אחר שעות הכניסה והיציאה של העובדים ולכן היא מונעת בקרה יעילה. שנית, תקלות מפרות את האיזון הבטיחותי עבור העסק. כרטיס תקול מקשה על עובדים להיכנס לאיזורים מסוימים, בעוד עוברי אורח לא מורשים עלולים לנצל את הבעיה על מנת להפר את החוק.

ג. טכנולוגיה מתקדמת - כדאי להשתמש בטכנולוגיה המתקדמת ביותר על מנת להנפיק את כל סוגי הכרטיסים. הטכנולוגיה חשובה בעיקר בהנפקת כרטיסים המיועדים לעובדים, כי היא קובעת את אמינותם לאורך זמן. הטכנולוגיות הקיימות כוללות מגע ואל מגע, כרטיסים ותגי קרבה בשיטת RFID לשימוש במערכות בקרת כניסה ונוכחות ושילובים בין טכנולוגיות זיהוי שונות כרטיס עובד אחד.

ד. עיצוב - לא כדאי להתפשר על העיצוב של הכרטיס. בעזרת עיצוב מתקדם ניתן להגביר את המוטיבציה של העובדים, לייחד את העסק וגם לעודד שימוש בכרטיסים על בסיס יומי או שעתי.

איפה מנפיקים את הכרטיס?

המעביד הוא זה שנדרש להשקיע את מרבית המאמצים על מנת להנפיק כרטיסי עובד. תפקידו של המעביד הוא ליצור קשר עם חברה מקצועית שעוסקת בתחום הנפקת כרטיסים, לקבל המלצות על כרטיסים מתאימים ולהגדיר את הצרכים הספציפיים שלו. בשלב הבא יכול המעסיק לבדוק האם הנפקת הכרטיסים עולה בקנה אחד עם מסגרת התקציב. באופן עקרוני, ככל שכמות העובדים בעסק גדולה יותר, כך סביר להניח שעלותו של כל כרטיס תרד.

הנפקת כרטיסים מתבצעת על ידי חברות המתמחות בתחום ID ופרויקטים. החברות מציעות מגוון רחב של שירותים תחת קורת גג אחת, כמו לדוגמא מחלקת גרפיקה ועיצוב, מחלקת ייצור, הפקה ודפוס ומחלקות מחשוב וטכנולוגיה. בנוסף, תפקידה של החברה הוא לספק תמיכה טכנית למעביד או לעובד. 

יום נעים ומוצלח שיהיה----

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה