מדוע כדאי לרכוש ביטוח סיעודי פרטי?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מדוע כדאי לרכוש ביטוח סיעודי פרטי? 

מאת   28/12/2015 |  נצפה 2290 פעמים

מעל חצי מהישראלים חברים בפוליסות סיעודיות קבוצתיות - מרביתם דרך קופות החולים. פוליסות הביטוח הקבוצתיות (קולקטביות) נותנות למבוטח מענה חלקי בלבד - סכום הביטוח בהן הינו קבוע לכל המבוטחים ועלול להשתנות ע"פ גיל הכניסה של המבוטח. פוליסות הסיעוד שנמכרות דרך קופות החולים אמנם זולות אך טומנות בחובן חסרונות רבים אל מול פוליסות הביטוח האישיות:

 

בשל חסרונות אלו חשוב מאוד לשלב ביטוח זה עם ביטוח סיעודי פרטי (חוזה אישי מול חברת הביטוח ודרך סוכן). לפני שנבחן את יתרונות פוליסת הפרט יש לקחת בחשבון כמה נתונים:

ביטוח סיעודי פרטי נותן מענה מצוין לחוסר הוודאות הזאת:

 

ערכי סילוק הינם סכומי ביטוח מובטחים גם במקרה של הפסקת תשלום הפרמיה. לדוגמא:

אדם בן 35 (גבר) נכנס לביטוח סיעודי עם פיצוי של 5,000 ש"ח ל-5 שנים (כ-100 ש"ח פרמיה חודשית). לאחר שהוא משלם פרמיות במשך 15 שנה (כ-18,000 ש"ח) גם במידה ויפסיק את תשלומיו יהיה זכאי לערכי סילוק של כ40% (תלוי בחברת הביטוח) משמע פיצוי של 2000 ש"ח ל-5 שנים (לאחר 60 ימי המתנה) סכום ביטוח כולל של כ-116,000 ש"ח.

אותו מבוטח שנכנס לאותו ביטוח בגיל 45 ישלם פרמיה חודשית של כ-150 ש"ח. לאחר 15 שנה ישלם סך של 27,000 ש"ח ויהיה זכאי לערכי סילוק של כ-45% משמע סך סכום ביטוח של כ-130,000 ש"ח.

זאת אומרת שלאחר עשר שנים (גיל כניסה) אותו מבוטח שילם פי 1.5 כדי לקבל ערכי סילוק גבוהים יותר בכ-12% בלבד.

מסקנה: כדאי להיכנס לביטוחים אלו כמה שיותר מוקדם!

קניית ביטוח סיעודי פרטי הינו החלטה חשובה וישנם הבדלים גדולים במחיר וערכי הסילוק בין חברות הביטוח. יש לקחת בחשבון גם את עמידותה וגודלה של החברה לגבי ביטוח שאנו מצפים להשתמש בו רק בעוד עשרות שנים.

בשל מורכבות הנושא מומלץ להיוועץ עם סוכן ביטוח מוסמך אשר ידע להתאים את הביטוח הנכון עבורכם. השתדלו לא להסתנוור מהנחות - אלה מסתיימות לאחר שנה עד שלוש.

ביטוח הינו מוצר שמספק לכם הגנה או ריכוך כשהמצב הופך קשה - פנו לסוכן אשר ידע לתכנן את התיק הביטוחי לרמה האופטימלית עבורכם.

אלמוג רוזן - מומחה ביטוחי בריאות - סוכן ביטוח פנסיוני

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה