כיצד תמתג את עצמך כאדריכל ומעצב בעל סגנון מיוחד
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כיצד תמתג את עצמך כאדריכל ומעצב בעל סגנון מיוחד 

מאת   08/12/2015 |  נצפה 2417 פעמים

עולם העיצוב והאדריכלות כל הזמן משתנה ומתפתח. חדשות לבקרים כולנו עדים לרעיונות עיצוב חדשים, חומרים וטכנולוגיות חדשניים כובשים את השוק. טרנדים באים, כובשים בסערה את השוק, והולכים. בענף הנדל"ן פועלים אלפי אדריכלים ומעצבי פנים, התחרות גדולה, וכל אחד עושה כמיטב יכולתו להתבלט בייחודו, ולחפש את הבידול שלו על פני האחרים.

יש כאלה הדואגים להתעדכן כל הזמן, לחפש את הטרנדים החדשים ביותר בחו"ל, ולהיות תמיד הראשונים שמביאים אותם לארץ. להיות אלה שמפיצים את ה"בשורה החדשה". תהליך זה מתיש ומתסכל מכיוון שלאחר זמן קצר כולם מעתיקים את הרעיון, הקהל הרחב דורש מהאדריכלים ומעצבי הפנים להשתמש ברעיון החדש, לא תמיד במקום ובאופן המתאימים, ומהר מאוד שוכחים מי האדריכל או מעצב הפנים שהיה הראשון. ממציא הרעיון.

החוכמה הגדולה היא להיות מקורי: ליצור אלמנט עיצובי פיסולי ייחודי, המיוצר בעבודת יד, כך שקשה להעתיק אותו, למשל קיר מעוצב מאלמנטים מפוסלים מקרמיקה. אמירה ויזואלית אמנותית שמבטאת את אישיותו ועקרונותיו של האדריכל והמעצב. אלמנט זה יהווה חותם אישי ייחודי של האדריכל או המעצב, ויופיע בכל פרויקט שלו, בשינויים קלים בהתאמה לכל פרויקט ולכל חלל. עם הזמן אלמנט עיצובי פיסולי זה יהיה מזוהה עם שמו של האדריכל או המעצב, וימתג אותו כמעצב מקורי בעל שאר רוח.

מכאן יכול להיוולד שיתוף פעולה מעניין, מרתק וארוך טווח עם אמן או אמנית שייצרו עבור הפרויקטים שלכם את אותם אלמנטים מפוסלים ייחודיים. עליכם להגיע להסכמה בינכם על בלעדיות, שאלמנט אמנותי זה לא יוצע אל ידי האמן ללקוחות אחרים. כדאי לפנות לאמן או אמנית שהמומחיות שלהם היא ראייה כוללת של החלל כולו, בעלי רקע קודם בתחום האדריכלות ועיצוב הפנים. כך תמצאו בינכם שפה משותפת, ושיתוף הפעולה בינכם יהיה נוח וקל.

במצבים מסוימים דווקא אותו חותם אישי שלכם יאפשר לכם להפוך את כל תהליך העיצוב: להתחיל דווקא מ"אמירה ויזואלית"- קיר מעוצב אמנותי תלת-ממדי, וסביב אותה אמירה לבנות את כל הקונספט של פריטי העיצוב (הריצוף, גווני או חיפויי הקירות, הריהוט, הוילונות, גופי התאורה, שטיחים, אביזרים משלימים וכדומה). שיטה זו הופכת את כל תהליך עיצוב החלל למרתק ומעניין במיוחד, וגם נותנת כיוון ברור ומוגדר בלקיחת החלטות הנוגעות לבחירת כל הפריטים והחומרים המרכיבים את החלל.

באמצעות קירות מעוצבים אמנותיים, האדריכל או המעצב מוזמן לתת דרור לכל גחמה עיצובית שעולה בראשו, וכך למתג עצמו כמעצב בוטיק, מוביל בתחומו, בעל רעיונות מקוריים, המושך אליו לקוחות איכותיים.

גילה טננבאום הדר. מצוי בחומר קירות מעוצבים מאלמנטים מפוסלים מקרמיקה בעבודת-יד בהתאמה אישית. גילה בוגרת Pratt Institute בניו-יורק, בעלת תואר B-Arch, ובית שניידרמן בגבעתיים. טלפונים- 050-7759966 08-9201098 www.gilaclay.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה