רצית בית חכם עם תשתית קווית, כיצד ניתן להוזיל את עלות התשתית הקווית?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

רצית בית חכם עם תשתית קווית, כיצד ניתן להוזיל את עלות התשתית הקווית? 

מאת   05/12/2015 |  נצפה 3213 פעמים

במאמר זה נדון  בשאלה, , " רצית בית חכם עם תשתית קווית, כיצד ניתן להוזיל את עלות התשתית הקווית?" .

ישנם שמעדיפים מערכת בית חכם קווית, כי קווי תמיד יותר אמין ממערכת אלחוטית וקווי אינו מגיע עם קרינה נלווית.

במאמר אחר שלנו התייחסנו לבית חכם אלחוטי המבוסס על טכנולוגיית ZIGBEE שפותרת את בעיית האמינות וכן מקטינה את שיעור הקרינה בצורה משמעותית.

 אבל אם עדיין החלטתם שברצונכם בבית חכם עם תשתית קווית מה הבעיה? תשתית בית חכם קווית עולה לעיתים אף יותר מציוד הבית החכם.

העלות של תשתית הבית החכם מורכבת מארון החשמל הגדול והיקר ומתשתית הצנרת למתח גבוה (מנועי תריסים ונורות) ומתח נמוך ללחצנים של הבית החכם.

היום הדרך היחידה להורדת עלות ארון החשמל היא על ידי הקטנת הבקרים וכך ניתן למצוא בקרי 8 שליטות ו 16 שליטות. אך היכן הבעיה? שכאשר יש תקלה בבקר מוקטן זה, מספר שליטות רב נפגע, התקלה רחבה יותר וכן עלות התיקון והחלפת הבקר יקרה יותר ללקוח.

הכיצד ניתן לפתור בעיה זו?

כאשר עושים שימוש בבקרים עם יותר שליטות אך עם מודולים פנימיים נפרדים וגם עם ספקי כוח נפרדים, כך התקלה מוגבלת למספר קטן של שליטות.

אפשרות שניה, שימוש בבקרים עם ספקי כוח מובנים כך שלא צריך לעשות שימוש בספקי כוח חיצוניים שתופסים מקום רב בארון החשמל וגם מהווים נקודת כשל מרכזי לכל מערכת הבית החכם אם הפסיקו לעבוד עקב תקלה.

שיטה נוספת להורדת עלויות ארון החשמל היא על ידי שימוש בבקרים שהלחצנים שלהם עובדים ממתח גבוה. שיטה זו תוריד את עלויות ארון החשמל כי לא יהיה עוד חיווט של מתח נמוך לצד מתח גבוה.

כך החיווט יכול להתבצע על ידי חשמלאי הלקוח ואין צורך בחיווט של ארונות החשמל על ידי חברות זיווד ארונות חשמל דבר שמוזיל את העלויות לעיתים בעשרות אלפי שקלים.

שיטה זו אף תעזור משמעותית בהקטנת כמות הצנרת הנוספת לבית החכם, מאחר שלא נזדקק לצנרת נפרדת ללחצנים של מתח נמוך מתשתית המתח הגבוה של הנורות והמנועים של התריסים וזאת מכיון שניתן יהיה להעביר באותו צינור חשמל גם את המנועים והנורות וגם את הלחצנים של המתח הגבוה.

מדובר בחיסכון של עשרות אחוזים בעלות תשתית החשמל לבית החכם.

מסקירה זו אפשר בהחלט להבין שמערכות בית חכם קוויות יהפכו להיות יותר נגישות למעמד הביניים עקב הירידה המשמעותית בעלויות ארון החשמל והתשתיות.

בית חכם עכשיו זה כבר לא חלום. פתרונות חדשניים וייחודיים מחברה בינלאומית מובילה בעולם. אורי יוסקוביץ - 0522-467-195 http://www.smarthome4u.co.il  

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה