ספסלים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ספסלים  

מאת   27/11/2015 |  נצפה 2257 פעמים

ישנם לא מעט סוגים ועיצובים של ספסלים מכל סוג וגודל ,ממגוון חומרים מתכת עץ בטון אלומיניום ופלסטיק.

הספסל ביסודו הינו מקום ישיבה בין אם בבית ,בגינה או ברחוב והוא בעצם אתנחתה ליושב לפני שהוא ממשיך בדרכו או בעיסוקיו ולכן חשוב לההשקיע מעט מחשבה בהתאמת הספסל לסביבה שבו הוא נמצא ,על מנת להנעים ליושבים את הפסקתם , לרוב אנו נוטים להתעסק בעיצוב של הספסל ,ורגע לפני שאתם מתכוונים לרכוש ספסל או לעצב את המרחב אותו הוא ממלא ,יש לשים דגש על החומרים מהם יהיה בנוי הספסל.

כאשר אנו רוצים לרכוש ספסל גינה ,יש לבדוק אם יש שמש על הספסל בשעות היום מסיבה אחת פשוטה ,שאם הספסל עשוי מתכת ,המתכת עשוייה להתחמם לטמפרטורה שלא יהיה נעים לשבת על הספסל כי הוא יהיה חם מאוד ולכן ,יהיה יותר נכון לבחור בספסל עץ שכן הוא בניגוד למתכת לא מתחמם לטמפרטורות גבוהות במיוחד ,והוא תמיד יהיה ידידותי ליושב ,לעומת זאת בעץ צריך לטפל מידי פעם ,לשמן אותו ,לשייף או לצבוע בכדי לשמר אותו, המתכת תחזיק הרבה יותר מעמד מהעץ ללא טיפול בה.

חשוב מאוד להתאים את הצרכים של הספסלים לסביבה תוך התחשבות בצרכים ובאילוצים של הסביבה ,כל נושא הנגישות בספסלים ומערכות ישיבה תופס תאוצה בשנים האחרונות וישנן כיום תקנים של נגישות עם מידות קבועות מסעדי יד במידות קבועות ובהרבה מקרים כיום משקיעים הרבה יותר מחשבה בנגישות הספסל ומידותיו הרבה יותר מבעיצוב שלו שעליו עדיין לא כתבתי.

בזמן האחרון ישנו צורך בשוק הישראלי לספסלים מעוצבים בסגנון אורבני מודרני המושפע מהסגנון האירופאי השמרני,ניתן למצוא ספסלים עם רגלי יציקת ברזל משולבים עץ טבעי רבים במקומות ציבוריים לדוגמא גנים צבוריים מרכזי קניות או מרכזי ערים ולאחרונה בגינות פרטיות שאותם מעתרים ספסלי יציקת ברזל מסיבים וחזקים שנותנים שיק אורבני למרחב למראה שמרני אירופאי .

בסופו של תהליך ,בבחירת ספסלים בין אם לגינה או לבית כמובן שהכל מתחיל בתקציב של הרוכש שהוא לוקח חלק חשוב באיכות ובעיצוב הספסל ,ולכן בתקציב שנקבע , ניתן לקבל אפקט הרבה יותר טוב בספסל אם רק נתאים את הצרכים והאילוצים לצרכים האשיים שלנו הרוכשים.

אז לפני שאנחנו רוכשים ספסל יש להשקיע מעט מחשבה במיקום הספסל, בנגישותו וכמובן בעיצוב שלו תוך התחשבות בתנאי המקום והצרכים שלנו , ואני מקווה שעזרתי לכם הקוראים לחשוב בפרספקטיבה אחרת לפני שאתם רוכשים ספסלים

 

תומר שרון

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה