נכסים שלא ניתן לעקל - ביטול עיקולים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

נכסים שלא ניתן לעקל - ביטול עיקולים  

מאת   26/10/2015 |  נצפה 2392 פעמים

עיקולים 

אחת הסנקציות הכואבות של ההוצאה לפועל בגביית חובות היא העיקולים השונים אותן היא יכולה להטיל. הבעיה עם העיקולים היא שהם אפקטיביים ביצירת לחץ על החייב אך לא תמד מסייעים בהשגת המטרה של גביית חובות. בדרך כלל הם מציבים אותו בנקודה יותר בעייתית אשר פוגעת ביכולתו להתפרנס ולשלם את חובותיו.

אם אתה נמצא בחובות ומוטלים עלייך עיקולים, חשוב שתדע את זכויותיך. לא ניתן להטיל עיקול על כל דבר, ישנם עיקולים שאסורים על פי חוק. כמו כן ישנן נסיבות בהן ניתן לבטל עיקולים אך לשם כך יש לפנות לעורכי דין גבייה והוצאה לפועל.

אל מול העיקולים האגרסיביים, המחוקק קבע רשימת פריטים האסורים לעיקול או שהם מותרים רק תחת נסיבות מאוד מסוימות (תיק מזונות עם נכסים המוחזקים בידי צד שלישי). למרות שהחוק אוסר על עיקולים אלו בהחלט ראינו מקרים שבהם עוקלו פריטים שלא כחוק מאדם הנמצא בחובות. לעתים ניתן צו לעיקול כל נכסי המיטלטלין ובמהלך פעולת העיקול נלקחים חפצים אסורים. מסיבה זו אתם צריכים לדעת את זכויותיכם ובמידה ועוקלו פריטים אסורים עליכם להגיש ערר בלשכת ההוצאה לפועל.

פריטי מיטלטלין עליהם לא ניתן להטיל עיקול

כמו כן חלות הגבלות על עיקולי כספים בחשבונות בנק ונכסים הנמצאים אצל צד שלישי. אם אתה בעל חוב עלייך להכיר את זכויות החייב.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה