מדוע הרפלקסולוגיה יעילה ביותר לטיפול בהתקפי חרדה?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מדוע הרפלקסולוגיה יעילה ביותר לטיפול בהתקפי חרדה? 

מאת   21/10/2015 |  נצפה 2617 פעמים

הרפלקסולוגיה הינה שיטת טיפול לגוף ולנפש, המושפעים זה מזה באופן ישיר ותמידי.

כף הרגל שלנו משמשת כחלון לעולמו הפנימי של המטופל ולפיה ניתן להבחין מה מצבו הרגשי והנפשי. באמצעות לחיצות באיזורים מסויימים בה ניתן לטפל במגוון רחב של פתולוגיות פיסיות ונפשיות.

הפרעה נפשית נפוצה, בה ניתן לטפל באמצעות הרפלקסולוגיה, הינה הפרעת החרדה.

 הפרעת החרדה מאופיינת בתחושה של פחד פתאומי המלווה בסימפטומים שונים כגון דפיקות לב מואצות, לחץ דם גבוה, רעד, שלשול, פחד משיגעון או איבוד שליטה, דיכאון ועוד, כשבאופן כללי, ההרגשה הפנימית של הלוקה בחרדה היא שהכל עומד לקרוס, שהאדמה אינה יציבה והגרוע מכל בפתח ועומד להתרחש בכל רגע.

הטיפול התרופתי בהפרעת החרדה מורכב מתרופות מרגיעות או מתרופות נגד חרדה ודיכאון והוא יעיל כל עוד החומר הכימי נמצא בדם ובמינון הנכון. ברגע שהחומר הכימי יוצא ממערכת הדם או שהמינון אינו מספיק, החרדה חוזרת. לטיפול התרופתי תופעות לוואי לא נעימות המשבשות לעיתים קרובות את אורח החיים ובכך מונעות שגרת חיים תקינה מהנוטל אותן.

הטיפול הרפלקסולוגי, לעומת זאת, מחזק אצל המטופל תחושה של איזון, קרקוע וחוסן נפשי ובכך מסייע להתמודדות האקוטית עם הסימפטומים, מיידית. לטווח הארוך, באופן הדרגתי, הטיפול מטפח ומחזק תחושה של קרקע יציבה וביטחון עצמי.

באמצעות כף הרגל, המשמשת לי מפה לנפשו של המטופל, יש לי את היכולת להציף תחושות ורגשות שטרם טיפל בהם ובהנחייתי לאפשר למטופל להיפטר מאותן מסקנות שגויות שבעקבותיהן פיתח חרדות ופוביות שונות ולהתחיל לנהל אורח חיים רגוע ושליו, נטול פחדים.

הטיפול הרפלקסולוגי בהפרעת חרדה (פיסי ונפשי):

במציאות שאנו חיים אין זה פלא ש 1 מכל 3 חווה או יחווה התקף חרדה במהלך חייו. שגרת החיים השואפת למצוינות והישגיות בשילוב עם מצב ביטחוני מעורער יוצרים בנפש האדם הרהורים וערעורים רבים וזה רק טבעי להרגיש חרד לעיתים.

לצערי, לאחרונה אני נתקלת ביותר ויותר אנשים סביבי- חברים, בני משפחה, חברים של חברים וכו', הסובלים מהפרעת חרדה ובוחרים במודע להיות תלויים בטיפול כימי עם תופעות לוואי.

מעבר לכך שהרפלקסולוגיה מפנקת, נעימה ומעניקה תחושה של נחת ושלווה הטיפול הרפלקסולוגי מצליח להגיע לעומקים ורבדים בנפשו של המטופל ולעקור מן השורש את החרדה. בכך, מקנה אלטרנטיבה בריאה ויעילה יותר לאורך זמן.

 

רפלקסולוגית בכירה, מעסה בשיטת עיסוי רפואי משולב, מעבירה סדנאות אישיות וקבוצתיות לאורח חיים בריא ותזונה נכונה. 


אשמח להיות לעזר ב- 058-4745656  או במייל talzohar8@gmail.com

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה