שכחו את מה שידעתם לגבי שדרוג החלל שלכם
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

שכחו את מה שידעתם לגבי שדרוג החלל שלכם 

מאת   30/09/2015 |  נצפה 2419 פעמים

עיצוב דירות ובתי עסקים, הפך בשנים האחרונות לפופולרי במיוחד. כיום אין זה משנה אם מדובר בחלל ישן או במרחב חדש, מאחר שיש מספיק שיטות המאפשרות לעצב היטב כל מקום. תפקידו של המעצב, אפוא, היא לדאוג לסנכרון מיטבי בין חלומותיו הפרטיים של הלקוח - לבין האפשרויות הראליות והמתאימות ביותר, בכפוף לנתונים שיש לפניו.

 

בשביל מה להתאמץ? קראו למומחה

מי שניסה לעצב בעצמו את ביתו, יודע שמדובר במשימה קשה יותר משאפשר לדמיין. יש לקחת בחשבון פרמטרים רבים מאוד, וכן להשכיל להשתמש בפריטים וצבעים משלימים. בנוסף, יש לדעת כיצד לייעד כל אזור, כל שהחלל ינוצל בצורה הטובה ביותר. אין זה סוד שכיום, מעדיפים רבים לוותר על השיטות המפוקפקות של 'עשה זאת בעצמך', משום שכבר הצליחה לחלחל התובנה כי עיצוב דירות היא מלאכה שיש להשאיר למומחים לעשותה.

 

הן כשמדובר בדירה או בית עסק לשיפוץ, והן כשמדובר בעיצוב החלל עוד בשלבי הבנייה, ישנה חשיבות עצומה לטיב החיבור שבין הפונקציה לאסתטיקה. לכולנו יש חלומות בנוגע לאופי ולסגנון שנרצה לראות בדירה שלנו, אבל בכל הקשור לעיצוב דירות וחללים אחרים, לא כל דבר שראיתם בתמונה ונדמה לכם כיפה - הוא משהו שיתאים למרחב שאתם מעוניינים לעצב. למשל, בעבור מקומות קטנים יחסית, העמסה של פריטים מיותרים - רק תצמצמם את החלל עוד יותר, ולכן יהיה חכם הרבה יותר, אם ייבחרו אלמנטים נקיים מועטים, אשר יתכתבו זה עם זה בהרמוניה מחד, ומאידך יעניקו אשליה של מרחב גדול יותר.

 

שלבי העבודה של מעצב הפנים

מעצב פנים איכותי ומקצוען, יבקש בראש ובראשונה להכיר את הנפשות הפועלות. הוא ירצה להבין לעומק מה אתם רוצים. לאחר ההיוועצות, תבנה תכנית העיצוב לדירה, שבכללה סקיצות וסקירת היעדים. לבסוף, תבחר האופציה הסופית, בהתחשב בכל הפרמטרים של הבית - וכמובן הביצוע.

 

עלויות של עיצוב דירות יכולות להגיע לעשרות עד מאות אלפי שקלים. הכל בהתאם לתקציב, למרחב ולמידתיות שבה אתם מעוניינים להפעיל את השדרוג. כדאי לדעת שמדובר בתחום רבגוני עם אפשרויות אינספור. אסור להתבלבל ולשגות באשליות שכל פינה קטנה תוכל להפוך לחדר שלם בעצמה. הבנת הפערים בין הרצוי למצוי בשילוב ידע רב של מעצב הפנים שלכם, יוכל למנף בעבורכם את התמונה שהייתה לכם בראש - למשהו אמיתי, מוחשי ואף טוב ומתאים יותר.

 

היו מוכנים לקראת המפגש עם המעצב, והכינו סקירה של כל מה שחשוב לכם שיהיה במרחב החדש. אם מדובר בבית פרטי, אל תשכחו לשים דגש על פתרונות אחסנה וכן על אפשרויות תאורה וחשמל חסכוניות. אם מדובר בבית עסק, אל תשכחו לשים דגש על הפן העסקי שאותו תרצו להדגיש, וכן דאגו לכך שהחיבורים לחשמל יהיו פזורים במקום במידה מספקת.

 

היו ערוכים לקראת תהליך משנה חלל - ומשנה חיים. בהצלחה!

 
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה