אדריכלות בתים פרטיים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אדריכלות בתים פרטיים 

מאת   21/09/2015 |  נצפה 11764 פעמים

אדריכלות ועיצוב פנים שואפים להביא את הדמיון לצורות של חוויה יומיומית

בניינים נבנים בכל הצורות, גדלים, וחומרים, אך לכל בנייין יש מטרה. בניינים מסויימים נועדו למגורים, אחרים נועדו לעסקים, בתי ספר, מרכזים קהילתיים ועוד. אנו יכולים ללמוד הרבה כשאנו מביטים מקרוב על מבנים, במיוחד על האנשים שבנו או חיו בהם, איך הם נבנו ולאיזו מטרה.

הבית הפרטי שלכם הינו פרוייקט חשוב ביותר בעבורכם, ולכן חשוב להקפיד על תכנון אדריכלי מקצועי לביתיכם. לפני שאנו נכנסים לפרטים, נשאלת השאלה מהי ארכיטקטורה? ובכן, כחלק מאומנות הבניה, ארכיטקטורה היא תהליך התכנון ועיצוב הבניין, והיא גם סגנון הבניין. אדריכלים מספקים את הדרישות הטכניות של חיבור כל החלקים המרכיבים את הבניין כדי לספק מחסה, חום וביטחון.

 

היבטים חשובים באדריכלות לבתים פרטיים

הפילוסופיה לגבי אדריכלות בתים פרטיים מסתמכת על הבנה בסיסית של אופן השימוש בהם, ואיך בני הבית יכולים להפיק את מירב ההנאה והתועלת. כל עיצוב ייחודי לדרישות האישיות והצרכים של הלקוחות. רעיונות העיצוב יכולים להתפתח רק לאחר היכרות מעמיקה עם הלקוחות וצרכיהם (חיי יום יום, עבודה, תחביבים ועוד), וכך מתאפשרת ההבנה הדרושה לתכנון האדריכלי המתאים והנכון ביותר.

לאורך כל תהליך העיצוב חשוב להיות מעורבים במידה רבה בכל פרט. כדאי להשתמש במגוון רחב של אמצעים להצגת הרעיונות, ולהתאים את אופן התקשורת לתפיסה החזותית של כל אחד. יש אנשים שמבינים טוב יותר שרטוטים, אחרים מבינים מודלים חזותיים או הצגת תלת מימד ממוחשבת. דרך יעילה נוספת למתן ביטוי לרעיונות היא באמצעות המילה הכתובה - סיפור קצר הלוכד את מצב הרוח ואת האווירה הנותנת השראה לעיצוב, או כל דבר הנכתב ע"י הלקוחות ונותן ביטוי לסגנון שלהם.

 

איך ניתן להשיג תכנון אדריכלי מוצלח?

לקוחות רבים מתלבטים בבחירת אדריכל/ית או מעצב/ת פנים וכיצד ניתן להגיע לתכנון אדרכלי מוצלח ומשביע רצון.

מעבר למימנות המקצועית ולנסיון, עיצוב פנים הינו עניין של טעם אישי ולכן כדאי שתהיה "כימיה" טובה בין הלקוח לבין האדריכל/ית או מעצב/ת הפנים. מומלץ גם להיכנס למגע ישיר עם אדריכלים ומעצבי פנים בעלי שם, במטרה להתייעץ איתם ולהגיע להחלטה הנכונה.

כדי לבצע תכנון אדריכלי מעולה, יש לרכוש הבנה של שיטות ניהול יעילות וכיצד הן משפיעות על החלטות עיצוביות. בנוסף מומלץ לפתח מגוון רחב של מיומנויות בין אישיות שבין האדריכל/ית ללקוח.

בכל הנוגע לעיצוב פנים דירות, יש לקחת בחשבון את גודל הדירה, לתכנן את הדירה בהתאם לצרכי הלקוח, ולהתאים את עיצוב הפנים בהתאם לטעם האישי של מזמיני העבודה. עבודה עם מומחה ממובילי המעצבים והיזמים בתחום, תוכלו להשיג תוצאות טובות בתכנון הפרויקט ולהביא לשביעות רצון מתכנון וביצוע הפרוייקט.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה