לצורך עיצוב חלל פנים האם צריך מעצב פנים או אדריכל?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

לצורך עיצוב חלל פנים האם צריך מעצב פנים או אדריכל? 

מאת   01/09/2015 |  נצפה 10837 פעמים

בואו נתחיל עם קווי הדמיון בין שני תחומי התמחות אלה: אדריכלים ומעצבי פנים הם אנשי מקצוע עם ידע מקיף של עקרונות אדריכליים. אדריכלים מנוסים ומעצבי פנים מוסמכים לעצב חללים שיפתרו את הבעיות עבור בעלי הבתים. תחומי האדריכלות והעיצוב נחשבים גם אמנות וגם מדע. החללים שהם יוצרים צריכים להיות נוחים, פונקציונליים ואסתטיים. ישנם היבטים טכניים רבים של עיצוב שגם מעצב הפנים וגם האדריכל נדרשים להבין ביסודיות ולהתייחס להם כראוי בתוכניות שלהם.

מעל כל דבר, אדריכלים חייבים לתכנן בתים שהם בטוחים לדיירים. אדריכלים מורשים לערוך שינויים במבנה. מעצבי פנים רשאים לשנות כל דבר בבית שלא פוגע במבנה.

כאשר מתכננים חלל המותאם אישית או שיפוץ הבית, בעלי הבתים או העסקים רוצים לוודא שהפרויקט שלהם יבוצע בצורה מקצועית ככל האפשר, וזה אומר שבחירת צוות העיצוב חייבת להיות בקפידה רבה כבר בהתחלה.

למעצב פנים כישורים והשכלה מקצועית לעיצוב החלל הפנימי. אך אדריכלים רבים טוענים שעיצוב החלל הפנימי נופל תחת האחריות המקצועית שלהם, ושהאדריכל הוא המוסמך ובעל הניסיון לעצב את הפנים. אבל דברים השתנו. מורכבות העיצוב של חלל הפנים יצרה דרישה מוגברת למומחיות ומיומנות ממוקדת יותר הקשורה לעיצוב מקום העבודה והבית, כמו תאורה פנימית, צבע ריהוט והיבטים נוספים של חלל הפנים.

כאשר מדובר על הסמכה מקצועית, זה בהחלט נכון שמעצב פנים לא יכול באופן חוקי לבצע ארכיטקטורה. אבל, אדריכל יכול לבצע עיצוב פנים מקצועי.

סטודנטים מוכשרים רבים בוחרים להתמקד בעיצוב פנים, גם אם זה עלול בסופו של דבר למקם אותם בעמדת נחיתות מקצועית. עדות ברורה לכך היא הצמיחה של מסלול הקריירה הנפרד, המקביל בעיצוב פנים. הסמכה אדריכלית, לא הצליחה לספק את ההתמקדות הדרושה כדי להגיע לעיצוב פנים ברמה גבוהה.

צריך לומר כי יש להעריך את שני המקצועות האלה גם יחד ולתת להם את הכבוד הראוי. עם זאת, אנו גם עדים לכך שקיים חיכוך כאשר אנשי מקצוע מתחרים אינם מתאמים בין פעולות / משימות חופפות בתוך הפרוייקט, אשר עלול להתרחש לעתים קרובות.

זה ללא ספק נכון שתוצאות הפרויקט הטובות ביותר הן כאשר בין האדריכל ומעצב הפנים יש תיאום וחפיפה מצוינים, תחושה של שיתוף פעולה גדולה, כבוד אחד לתפקיד השני, וכאשר יש השלמה וחפיפה של תחומי המומחיות.

הטיעון המשכנע ביותר לכך שהקריירה באדריכלות ועיצוב הפנים חייבת להיות משולבת, הוא למעשה שאי אפשר להפריד את העיצוב של הבניין מעיצוב הפנים שלו. עיצוב הפנים מושפע ישירות מהרעיונות ומסגנון עיצוב המבנה. לכן מומלץ שהאדריכל ומעצב הפנים יהיו למעשה איש אחד.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה