סוגי מנועי מאווררים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

סוגי מנועי מאווררים 

מאת   18/08/2015 |  נצפה 1921 פעמים

ישנם מגוון סוגים שונים של מנועים המאפשרים למאווררים לפעול בקביעות לאורך זמן רב תלוי בסוג המאוורר ומטרתו או אם תירצו ייעודו. למנועים רבים אלה יש להבים שונים ויכולת התחלה המבוססת על ייעודם אשר נע בין מטרות ביתיות למאווררי קירור אשר נמצאים בציוד מכני תעשייתי כמו למשל ביחידות מזגנים, טורבינות וכו'.

מנועים חד-פאזיים

מנועים חד פאזיים הם מנועי מאווררים הנפוצים ביותר היות והם מאווררים קטנים ובעלי מתח משתנה (AC). כל מחזור סיבוב חשמלי עובר דרכו מה שהופך את המנוע לחסכוני יחסית בצריכת חשמל עולה מעט כסף ואינו מעמיס לחץ רב על פעילותו המכנית של המנוע. זה מאפשר למנועים להחזיק מעמד לאורך זמן רב מבלי לקרוס, ניתן בנוסף גם להמיר מנועים אלה למצבים שונים אך ברוב המקרים פשוט זול לקנות מנוע גדול יותר מאשר להמיר מנוע חד פאזי.

מנוע שלבים מפוצל

מנועי שלב מפוצלים משמשים למאווררים תעשייתיים גדולים הרבה יותר, או מאווררים בחתיכות גדולות של ציוד כבד אשר בפנים כמות בינונית של חשמל שעובר. מנועים אלה מתחילים את פעולתם ומסתובבים עם מומנט פיתול ארוך שניהם מתחילים כאשר המנוע מתחיל את עבודתו ומאפשר כמות גדולה של עמידות על פני תקופה ארוכה של זמן. אולם בשל העובדה שמנועים אלה נמצאים בשימוש לרוב עם ציוד כבד אשר נמצאים תחת לחץ מוגבר למנועים מפוצלים רבים יש מערכת סגירה אוטומטית כך שהם לא יישרפו וייצטרכו להחליפם.

קבלים – מנועי הנעה

מאווררי הנעה משמשים כמעט לחלוטין כמאווררים שהם חלק מחתיכה גדולה של ציוד מכני בתעשייה הכבדה. למנוע זה יש קבלים סדרתיים אשר מתחילים בפיתול, הם מספקים יותר מכפול כוח פיתול בפחות ממנוע מפוצל שלבים נוכחי מה שמאפשר לו להתחיל ולרוץ ביעילות תחת עומס כבד והתגברות של מתח. בנוסף ישנו מנגנון בטיחות על מאווררים רבים אלו כך שהם לא יישרפו וייהפכו לנטל כלכלי. מנועים אלה אמורים לעצור פעילותם ברגע שהם מגיעים ל 75% מקיבולת העומס שהם מסוגלים לשאת.

כפי שניתן לראות ישנם סוגים שונים של מאווררים תעשייתיים כאשר לב ליבם המנוע גם כן שונה בתכונותיו. כל מאוורר מותאם על פי נתוני המנוע ולצורך המבוקש. מאווררים תעשייתיים צריכים להיות עמידים תחת עומס עבודה בלתי רגיל ואינו דומה כלל לשימוש רגיל ביתי. בטכנולוגיה של היות ניתן למצוא מנועים מתקדמים, שקטים ועוצמתיים ואף כאלה שמיועדים לשימוש כפול והכל בהתאם לתכנון וייצור. הי שם בפינה שקטה בדרום הארץ שוכן מפעל כחול לבן המייצר מאווררים תעשייתיים, מערפל מים ועוד וחשוב לדעת כי גם בישראל ישנו עוצמה טכנולוגית בתחום.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה