חייו של סטיב ג\'ובס
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

חייו של סטיב ג\'ובס 

מאת   05/08/2015 |  נצפה 1340 פעמים

סטיב ג'ובס גדל בשכונה פרוורית מהמעמד התחתון-בינוני בשנות ה60. בשנות השבעים המוקדמות, שנותיו הראשונות כמבוגר, הוא התעמק במיסטיקה המזרחית, זן בודהיזם ואידאלים היפים. לאחר מכן הוא התחיל את אפל ונהיה מליונר בגיל 23, סמל של יזמות וקפיטליזם. בשנות ה20 המאוחרות שלו, כשעדיין היה רווק, סטיב ג'ובס לא חיה את החיים של מתעשרים חדשים צעירים טיפוסיים. הוא קנה בית גדול בלוס גאטוס , לא רחוק מבית הוריו ומאפל, שאותו כמעט ולא ריהט ובו התגורר.

סטיב ג'ובס לא היה ראש חברה טיפוסי. בשונה מראשי חברת היי-טק אחרים, לא היה לו ידע בהנדסה או באימון עסקי. אחרי הכל, הוא פרש מהקולג לאחר סמסטר אחד! אנשים מעטים יודעים שסטיב ג'ובס לא היה המנהל הראשון של החברה: החברה הייתה מנוהלת ע"י מנהלים ומשקיעים מבוגרים יותר, וסטיב ג'ובס למעשה עזר להם לשכור מנהל מנוסה בשנת 1983, ג'ון סקאלי.

עם זאת, סטיב הועף מאפל על ידי סקאלי שנתיים לאחר מכן והוא צפה בו מביא את החברה לתוהו בתקופת כהונתו.

השיעור אותו למד מהחוויה הכואבת הזאת היה לבטוח אך ורק באמונות ובערכים שלו, ולהתעלם לחלוטין מהדעות המקובלות על איך לנהל חברה, כולל החובות המסורתיים של מנכ"ל.

הוא האציל את התפקידים הללו לחברים מן הנהלה שלו,  בפיקודו של השני לו והיורש העתידי טים קוק, והתמקד במה שהוא עשה הכי טוב: יצירת מוצרים, גיוס חברים, שיווק, וכמובן להיות הפנים הציבוריים של החברה. הוא הסביר זאת בראיון בשנת 2004: "כך אני יכול להשתמש בזמן שלי בהסתכלות קדימה על דברים. המנהלים הבכירים שלי לוקחים את מחצית העבודה האחרת מהצלחת שלי. הם אוהבים את זה ואני אוהב את זה."

הדובר הכי טוב בעולם

סטיב ג'ובס התפרסם גם בגלל הכריזמה המגנטית והראוותנות הפנטסטית שלו, שאותם הפגין בכל אירוע של אפל. אפילו שנראו מאולתרים, אירועים אלה הוכנו טוב טוב. והתכוננות אליהם היה חלק גדול מהעבודה של סטיב – וגם של אנשים אחרים רבים מאפל.

מליון דברים אחרים שעשה

סטיב ג'ובס נקרא המיקרו-מנהל האולטימטיבי. אכן, בנוסף לכל התפקידים הגדולים המוזכרים לעיל, הוא היה מעורב בכל החלקים של אפל – ולא היה פרט שהיה קטן מדי בכדי שלא יהיה אכפת לו ממנו.

הנה כמה דוגמאות:

אלו אך רק כמה דוגמאות מן הדברים הרבים שעשה, לא משנה עד כמה קטנים הם, לעובדי אפל יש מאות דוגמאות על המסירות הרבה של סטיב ג'ובס (חלקם יקראו לזה 'כאב תחת').

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה