שימוש במבנים ניידים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

שימוש במבנים ניידים 

מאת   02/08/2015 |  נצפה 2264 פעמים

שימוש במבנים ניידים חדש יחסית במחוזותינו ונמצא בפיתוח בישראל זמן קצר יחסית לארצות אחרות במערב. פתרון בנייה זה נפוץ מאוד באירופה וארה"ב, במיוחד בזכות קידום מודעות סביבתית רחבה יותר ומיחזור חומרים. מבנים מסוג זה מאפשרים מחייה מתחשבת יותר מבחינה סביבתית, נגישה יותר ובעלות נמוכה. 

מה הם השימושים הנפוצים למבנים ניידים?

מבנים ניידים משמשים בטווח רחב מאוד של תחומים. באירופה מבנים ניידים משמשים למגורי סטודנטים ולזוגות צעירים המחפשים אחר פתרונות מחייה נגישים וזולים יותר. מלבד מגורים, המבנים משמשים גם כמשרדים, מחסנים, סככות, ביתנים לאירועים ושירותים ניידים. השימוש לאירועים הוא הנפוץ יותר בארץ, אם כי המודעות לאפשרויות שימוש אחרות נמצאת בעליית מתמדת. 

מהו מבנה נייד?

המבנים הם מכולות ממוחזרות שהגיעו מתחומים שונים מעולם התעשייה והעסקים. המחולות עברו ניקיון ושיפוץ יסודיים כדי להפוך לחללים נוחים ועכשויים המתאימים לשימוש מקיף ויום יומי. המכולות מגיעות בגדלים שונים ומתאימות לסוגים שונים של פרוייקטים. מכולות המיועדות להפוך לדירות מגורים או למשרדים זוכות לעיצוב המותאם לצרכי הדיירים העתידיים. שימוש בעיקרון המיחזור מאפשר להתאים מבנים אלה בקלות וללא מאמץ לכל סוג חלל ולכל סוג עיצוב. כל המכולות כוללות את כל אמצעי הנוחות המודרניים, כגון: חיבור למים, חשמל, מקלחות, שירותים, מטבח, מיזוג אוויר ועוד. 

המבנים המיועדים לשימוש עסקי, כגון שירותים או מקלחות ניידות מצויידים ומאובזרים בהתאם לייעוד שלהם. ניתן להתקין בהם ציוד ואביזרים איכותיים שישדרגו כל אירוע. 

בנוסף, מדובר בפתרון שנחשב לזול יחסית, בשל עלויות השיפוץ וההובלה הנמוכיות יחסית שלו. 

העלויות נמוכות הודות לעובדה כי ישנן מכולות רבות ללא שימוש ובמצב מצויין. חומר הגלם כבר נמצא שם וכל אשר נשאר הוא להפוך אותו למוצר מועיל וידידותי לסביבה. 

השתלבות בנוף ובסביבה

מאחר ומדובר במבנה נייד, אין הוא מהווה עובדה מוגמנרת בנוף של היישוב. ניתן להעביר או לשנות אותו לפי הצורך. בנייה רגילה מצריכה שימוש נרחב בשטח ובמשאבים שפוגעים בסביבה בטווח הארוך. שימוש במבנים ממוחזרים מאפשר שימוש משאבים וניצול טוב יותר של חומרי גלם שכבר קיימים. יותר מכך, חוויית המגורים במבנה מכולה אינו שונה באופן מהותי ממגורים או משרד רגילים. הכל תלוי באיכות העבודה. 

לרוב ניתן למצוא מבנים ניידים להשכרה או מכירה המותאמים לצורך הייחודי או לפרוייקט המסויים. שוני בגדלים ועלויות ייצור והתקנה זולים יותר מאפשרים להרחיב את השימוש לתחומים רבים, תוך התחשבות בסביבה ותמיכה במחייה נבונה יותר. 

גל-רן מתמחה בהשכרה ומכירה: מבנים ניידים למכירה והשכרה, שירותים ניידים ומקלחות ניידות. 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה