מכשירי שמיעה למוזיקאים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מכשירי שמיעה למוזיקאים 

מאת   26/07/2015 |  נצפה 3695 פעמים

המוזיקה היא דבר נפלא ומדהים, שללא ספק ממלא חלק רב בחיינו. למוזיקה גוונים רבים וסוגים שונים, שכל אחד לוקח באופן אישי לעצמו את הסגנונות האהובים שלו. המוזיקה היא חלק בלתי נפרד מרבים מאיתנו, משמחת אותנו ברגעים עצובים, ומשפיעה לנו רבות על מצבי הרוח בחיי היום יום. היא מעבירה לנו את הזמן בפעילויות שונות, בזמן העבודה, שטיפת הכלים, או סתם כשאנחנו רוצים לנוח ולהתענג עליה. יוצרים רבים של מוזיקה מודעים היטב, כיצד להכין יצירות נפלאות שנכנסות ללב של כולנו, עם זאת הם לא תמיד מודעים לסיכונים שיש בהאזנה למוזיקה בווליום גבוה, בעיקר בזמן הופעות חיות.

הסיכון בחשיפה לדציבלים גבוהים

אמני מוזיקה רבים שמבצעים הופעות נחשפים במהלך ההופעה לדציבלים גבוהים מאוד מהרמקולים שמקיפים אותם. חשוב להבין שחשיפה לדציבלים גבוהים מאוד, עשויה לפגוע בשמיעה, גם לטווח הקרוב וגם לטווח הרחוק. חשיפה לעוצמת קול גבוהה מדי עשויה בסופו של דבר לגרום לפגיעה בלתי הפיכה בשמיעה. בהופעות רבות ובמועדוני ריקודים נעשה שימוש במעל כ 100 דציבלים בהשמעת המוזיקה, אם כי הרף שנקבע כנגד פגיעה בשמיעה הוא עד ל 85 דציבלים. כל מוזיקה שעוברת את ה 85 דציבלים עשויה להזיק לשמיעה, ולגרום נזק בלתי הפיך. מחקר אנגלי גילה כי אמני מוזיקה ואנשים שנחשפים לשמיעת מוזיקה בעוצמה גבוהה, עשויים להיפגע בשמיעה משמעותית בעתיד, וכבר בגיל 40 יתכן והם יזדקקו למכשיר עזר לאוזניים. לשם כך לכל מוזיקאי, בעיקר מאלו המופיעים בהופעות על במה, מומלץ מאוד על מכשירי שמיעה למוזיקאים.

 

מדוע חשוב השימוש במכשירי שמיעה למוזיקאים

למכשירי שמיעה למוזיקאים יש מגוון רחב של יתרונות שללא ספק תורמים להם לזמן ההופעות:

עוסק במוזיקה והופעות? שמור על השמיעה שלך, ואל תוותר על מכשיר

לכל מוזיקאי שמופיע בהופעות חיות, ולא משנה גודל המקום בו הוא מופיע, העוצמה בזמן הופעות היא עוצמה גבוהה, וחשיפה ממושכת אליה במשך זמן רב עשויה לפגוע פגיעה בלתי הפיכה באוזניים. מכשירי שמיעה למוזיקאים מאפשרים הגנה על עור התוף היקר לנו מפני דציבלים גבוהים, ובין השאר מאפשר לשמוע באמצעות האוזנייה המחוברת אליו את הטון הנכון. המכשיר מומלץ לכל מוזיקאי העוסק בהופעות חיות. 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה