השקעה בנדלן או חיסכון בנקאי - מה לעשות עם מה שנשאר מהמשכורת?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

השקעה בנדלן או חיסכון בנקאי - מה לעשות עם מה שנשאר מהמשכורת? 

מאת   16/07/2015 |  נצפה 1209 פעמים

עבור רבים מאיתנו, עולם ההשקעות והניהול הפיננסי הוא תחום מסובך ובלתי ניתן להבנה – המון מספרים, אפשרויות שונות ובעיקר הרבה מאוד בלבול. לכן, צעירים וצעירות רבים אשר מעוניינים לעשות משהו נבון ובטוח יחסית עם כמה מאות או אלפי השקלים הנותרים ממשכורתם לאחר ניכוי ההוצאות החודשיות, מוצאים עצמם אובדי עצות – האם ללכת על פיקדון בנקאי כזה או אחר המבטיח תשואה בגובה מסוים? האם להשקיע בתחום אחר? ואם כן – באיזה תחום?

אנשים רבים, צעירים ומבוגרים כאחד, פונים לשוק הנדל"ן כמקור להשקעת העודפים הפיננסיים שהם צוברים, ומסיבה טובה – עולם הנדל"ן מציע מגוון רחב ביותר של אפשרויות השקעה, ברמות סיכון וברמות מינוף שונות ומשתנות.

 

השקעה בנדל"ן - השקעה בטוחה יחסית במצבים מסוימים
בניגוד לדעה הרווחת בקרב אוכלוסיות שונות בנוגע לשוק הנדל"ן, לא מדובר כמובן בתחום חף מסיכונים. גם בעולם הנדל"ן ניתן למצוא לא מעט אפיקי השקעה מסוכנים יחסית, אשר קורצים מאוד למשקיעים מכיוון שהם מציעים תשואות פוטנציאליות גבוהות.

בפועל, אכן ניתן למצוא לא מעט השקעות נדל"ן ברמות סיכון נמוכות יחסית, אך יד לעשות את שיעורי הבית טוב טוב על מנת להיות בטוחים כי איננו מסכנים את כספנו יתר על המידה. בעוד במרבית המקרים פיקדון בנקאי באפיק השקעה סולידי יהווה את אחד מערוצי ההשקעה הבטוחים ביותר, מחקר מקדים יכול להניב גם לא מעט אפשרויות סולידיות ובטוחות כמעט לגמרי בעולם הנדל"ן. אפשרויות אלו קיימות למשל, במדינות מפותחות המתאפיינות ביציבות כלכלית ופוליטית, בערים בהן הביקוש לדירות להשכרה ו/או מכירה הינו גבוה וצפוי להמשיך להיות גבוה ברמת וודאות גבוהה יחסית וכד'.

הנקודה היא כי מומלץ מאוד לערוך מחקר מקדים בנוגע לכל הפרמטרים הללו, על מנת לוודא כי ההשקעה הנדל"נית אליה אתם נכנסים היא אכן בטוחה ויציבה כפי שאתם רוצים שתהיה. בידקו את העיתונות הכלכלית ומדורי הנדל"ן בכל הנוגע לפרויקט או האזור בו אתם מעוניינים להשקיע, בידקו את החברה באמצעותה אתם מעוניינים להשקיע וכד' – כל בדיקה ומחקר מקדים שכזה, יוריד עבורכם את רמת הסיכון ויאפשר לכם להפריש מהמשכורת החודשית שלכם להשקעת הנדל"ן בה בחרתם בראש שקט.

 

השקעה אשר בסופה אנחנו נשארים עם משהו

אחת הסיבות העיקריות לכך שצעירים רבים בוחרים בכל זאת לבצע את ההשקעה החודשית שלהם בתחום הנדל"ן, היא כי מדובר בהשקעה אשר בסיומה אנחנו נשארים עם נכס ממשי ביד, בניגוד לאפיקי השקעה רבים אחרים. כך, גם אם התשואה על הנכס בו השקענו אינה גבוהה כפי שתכננו, וגם אם קורים דברים בלתי צפויים אחרים, לפחות ניתן להיות בטוחים כי נשארנו עם נכס נדל"ן ביד, אותו ניתן להשכיר, למכור או להשתמש בו למגורים. זוהי רמת ביטחון בסיסית אשר אינה קיימת במקרה של פיקדון בנקאי או השקעה בניירות ערך, למשל.

 

לסיכום, השקעה בנדל"ן יכולה להוות פתרון מצוין עבור מי שמחפש כיצד להשקיע את השארית הנותרת מהמשכורת החודשית. רק צריך לעשות זאת בחכמה, בזהירות ותוך ידיעה מלאה של פרטי העסקה וביצוע מחקר מקדים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה