ייעוץ מקצועי להורים- האם כל אחד יכול לייעץ להורים?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ייעוץ מקצועי להורים- האם כל אחד יכול לייעץ להורים? 

מאת   12/07/2015 |  נצפה 13266 פעמים

חדשות לבקרים נפתחים עוד ועוד בתי ספר להורות בישראל.

בתי ספר לייעוץ שינה, בתי ספר להדרכת הורים והנחיית קבוצות, בתי ספר ללימוד דולאות, בתי ספר ללימוד ליווי התפתחותי, בתי ספר להדרכת הנקה ועוד...

אותם בתי ספר הינם גוף כלכלי ככל המכללות והאוניברסיטאות בארץ המשקיעים מאמצים כבירים בגיוס סטודנטים לשורותיהם.

בשנים האחרונות נראה כי יותר ויותר בתי ספר מסוג זה קמים בעיקר בשל שימת "פרסונות" בתחום בפריים טיים הטלויזיוני וירידת בטחונם של ההורים בהורות שלהם. אם יש ביקוש- אז יש היצע, והמון!

הפיכת ההורות למקצוע, פופולארי מאוד בקרב אמהות שזה עתה ילדו ובחרו לשנות קריירה ולהפוך לעצמאיות. הצורך הגובר של אותן אמהות להשקיע זמן רב יותר בילדיהם ולצאת ממעגל העבודה הקדחתני ולעיתים הלא מספק שולח אותן לבתי ספר שמכשירים את ההורות שלהן למקצוע נדרש.

אבל- האם כל אמא יכולה לספק שירות נכון ומקצועי לאמהות אחרות, הורים ומשפחות?

הלימודים באותם בתי ספר להורות הינם ללא ספק מקצועיים, ארוכים ומקיפים, אך מדובר בלימודים. האם כל בוגר אוניברסיטה או מכללה יכול לצאת עם התעודה ולהצטיין בתחומו?

כאשר מדובר בעבודת קודש מסוג זה, שינוי חייהם של ההורים, סיוע לאמהות צעירות ולרוב חסרות בטחון, קביעת גזירות עלולות גם  להשפיע לרעה במידה ואותה אשת מקצוע, מצטיינת ככל שתהיה בלימודיה.

מהן הדרישות של אשת המקצוע שבחרה להפוך את ההורות למקצוע?


1. לימודים מקצועיים אינם מספיקים. אשת מקצוע שבחרה להפוך את ההורות למקצוע העיקרי שלה, עליה להמשיך ללמוד, להתמחות ולהתמקצע עוד ועוד בתחום אותו למדה על מנת להיות מעודכנת תדיר

2. אשת מקצוע שבחרה לסייע להורים כמותה- עליה לדעת כי יש לה השפעה ניכרת על קביעותיה והכוונתה ועל כן חשוב שתדע כי אותם הורים המסתייעים בה לרוב רואים בה ברת סמכא ומדובר במשקולת כבדה של אחריות

3. הורים לא מניחים את העט בשעה 17:00 בערב וגם לא ב 18:00. אשת מקצוע שבחרה במקצוע ההורות צריכה לדעת כי ישנה חשיבות מכרעת לזמינותה מול המשפחות אותן היא מלווה

4. אשת המקצוע שבחרה בהפיכת ההורות לעסק צריכה להבין שמדובר ב- עסק. היא לא עושה את עבודתה לשם שמיים. כלומר, אכן מדובר בשליחות בתחום זה אך עליה ללמוד לנהל עסק כמו כל עסק אחר. עליה לדעת לתמחר נכון את שירותיה, להכיר את קהל היעד שלה, להבין את צרכיהם של לקוחותיה, לבנות תכנית שיווקית ועסקית מסודרת, לדווח למס הכנסה וביטוח לאומי ועוד מיני טעמים. 

5. אם אותה אשת מקצוע בחרה בעיסוקה החדש על מנת להנות יותר מזמן איכות עם ילדיה, עליה לתכנן נכון את זמן העבודה שלה וזמן המשפחה ולנהל את הזמן נכון. לרוב עצמאים עובדים מסביב לשעון וגם בשבתות ובחגים שכן העסק- הוא הם.

 

לסיכום, היצע גדול עומד בפני "משני קריירה" אשר בוחרים בתחום ההורות כמקצוע. יש לזכור שהרבה מונח על כתפיהם ולהם אחריות כבדת משקל בבואם לטפל במשפחות וביחידים. יש לקחת בחשבון גורמים רבים ולהחליט האם המקצוע החדש בו בחרתי אכן מתאים לי או לאו.

 

אור קריבוס 


אסטרטגיה שיווקית לעסקים קטנים ובינוניים


פייסבוק: https://www.facebook.com/maznika>

orkrybus@gmail.com


054-4413422


  

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה