חשיבות הפעילות הגופנית לילדים ונוער ADHD
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

חשיבות הפעילות הגופנית לילדים ונוער ADHD 

מאת   27/06/2015 |  נצפה 1902 פעמים

  חשיבות הפעילות הגופנית לילדים ונוער ADHD

אתם כהורים לילד עם הפרעת קשב וריכוז וודאי מכירים את ההתפרצויות, יציאה משליטה התקפי זעם, השתוללות ותגובות בעוצמה רבה לגירויים שונים. אולי אתם מנסים להרגיע את ילדכם ע"י טכניקת הרפיה כלשהי, או מנסים לגרום לו להפסיק את ההתנהגות ע"י צעקות. ברוב המקרים זה לא עוזר ואתם מוצאים את עצמכם עצבניים, מתוסכלים ובעיקר חסרי אונים.

במאמר זה אציע לכם גישה אחרת איך להרגיע את הילד שמשתולל, שמאבד שליטה, "בשיטת" – דומה מרפא דומה. איך תוכלו לעזור לו לתעל את האנרגיות שהוא מביא, לטובתו. מתוך ניסיוני האישי מהעבר, אני מבינה את התועלת והתרומה הרבה שתרמה לי הפעילות הגופנית.

הילדים ובני הנוער בימינו "כלואים" רוב שעות היום ללא תנועה. בבי"ס, מול המחשב, מול הטלביזיה ובכלל מול מסכים שונים. הם זקוקים למרחב פעילות תנועתי משחרר כדי להירגע. לא תמיד טכניקת הרפיה היא אפקטיבית עבורם. פעילות גופנית מתונה, ונמרצת שדורשת הרבה כוח היא מאד יעילה והיא אחת מהטיפולים המצליחים ביותר עבור ילדים ונוער עם הפרעת קשב וריכוז.

פעילות גופנית גורמת ל:

לחלק מהם יש בעיות קואורדינציה וקשה להם להצליח בספורט, אבל למרות הקושי הם יכולים ליהנות מעצם התנועה והעיסוק בספורט. חשוב מאד!!! להקפיד לבחור ולהתאים את סוג הפעילות הגופנית לילד הספציפי שלכם, פעילות מהנה שמתאימה ליכולותיו, שתהייה מעניינת ומגרה כך יש סיכוי רב שהילד יתמיד בפעילות זו. פעילות טובה היא זו שמספקת הזדמנויות רבות להשתתפות ולהתנסות ומאפשרת לילד להתקדם ולהצליח. חשוב גם ליידע את הילד מראש מהם כללי המשחק ומה מצופה ממנו – ילדים ונוער עם הפרעת קשב וריכוז מתפקדים טוב יותר כשהם יודעים למה לצפות.

להל"ן רשימה  של פעילויות מומלצות:

לסיכום, תרומת הפעילות הגופנית לילדים ונוער עם הפרעת קשב וריכוז:

 

 

יפה בן זאב מומחית לטיפול בילדים ונוער מאותגרי קשב וריכוז


מטפלת ויועצת לבעלי רגישות גבוהה  www.yaffabenzeev.com

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה