למה כדאי לך להצטרף למעגל אימהות לאחר לידה?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

למה כדאי לך להצטרף למעגל אימהות לאחר לידה? 

מאת   02/06/2015 |  נצפה 1195 פעמים

אם את אימא טריה לאחר לידה, בוודאי נתקלת בחוגים רבים המיועדים לתינוקות קטנטנים: ליווי התפתחותי, עיסוי תינוקות, שחיית תינוקות, בייבי יוגה, בייבי צליל.. ומה עם חוג לאמא?? מעגל אימהות לאחר לידה הוא חוג בשבילך! (התינוק הקטנטן מצטרף אליך..)במעגל אימהות את במרכז! לפחות פעם בשבוע למשך שעה וחצי. קחי לך זמן לעצמך! מגיע לך! את עובדת קשה מאוד!

אז מה באמת עושים במעגל של אימהות לאחר לידה ולמה הוא כל כך חשוב??


  • המטרה המרכזית של מעגל אימהות לאחר לידה היא לתת לך פעם בשבוע, במשך שעה וחצי, הזדמנות להעביר את הפוקוס אליך, לדבר על מה שאת רוצה ועל מה שאת חושבת.. חולמת ומפנטזת.. להזיז (לשעה וחצי!) את הפוקוס היומיומי שלך, שבדרך כלל קשור לצבע הקקי, כמות הקקי, פיפי, גזים, פליטות חיתולים ובקבוקים. ולהתרכז בך! בזמן הזה תוכלי לשתף, לפרוק, לכעוס, קצת לשחרר קיטור.. כי חוגים לתינוק החדש יש המון.. ומה עם חוג לאמא החדשה?? מחקרים מוכיחים כי תמיכה חברתית היא מרכיב חשוב בהקלת הדכדוך שלאחר הלידה ובמניעת דיכאון לאחר לידה.                                                                                                              
  • המעגל הוא הזדמנות בשבילך לצאת מהבית ולהתאורר, להוריד את הפיג'מה המוכתמת , להתלבש, להתאפר (כמו שנהגת לעשות פעם..זוכרת?), לצאת החוצה ולנשום אויר צח, לשנות אוירה.. ידוע כי לחשיפה לשמש (ויטמין D)תורמת לבניית העצמות, מסייעת למאבק במחלות ואם הוא חסר זה עלול להוביל אפילו לדיכאון, הגוף של רובנו לא מייצר אותו בכמות מספקתו לכן היציאה מהבית תגרום לך להרגיש טוב יותר וכך גם לתינוק שלך. ויחד עם זאת תוכלי גם לצחוק חופשי, לבכות חופשי, לאכול חופשי מבלי להתחשב באף אחד אחר..                                                                                                                                                       
  • במעגל תוכלי לפגוש עוד אימהות שנמצאות בדיוק בשלב שבו את נמצאת, שעוברות בדיוק את מה שאת עוברת עכשיו, לכן הן יבינו אותך טוב יותר מכל אחד אחר. הסביבה היא סביבה מכילה, תומכת ולא שיפוטית. יאלום, מאבות הפסיכולוגיה הקבוצתית הסביר כי לקבוצה יש תכונות אשר מאפשרות מרחב שבו לכל פרט יש אפשרות של צמיחה, שיפור, החלמה, הגברת כוחו. יש בה "גורמים מרפאים", אשר הופכים אותה לכלי עבודה רב ערך, במילים אחרות:
  כולן נמצאות באותה סירה!! יש כאן הזדמנות עבורך להפיג את הבדידות שייתכן שאת מרגישה לאחר שכל המבקרים הלכו, הבעל חזר לעבודה וכל החברים כבר חזרו לעיניניהם. הקבוצה תעזור לך להבין שאת ממש לא לבד! ושהכי כיף לעבור את זה יחד!!                                                                                                          
  • במעגל יש לך אפשרות ללמד אימהות אחרות, אפילו אם יש לך ניסיון קצר. לשתף אימהות אחרות במה שעובד אצלך, להשוויץ בקטנטן שמרים כל כך יפה את הראש.. בדרך זו תוכלי לחזק את הביטחון העצמי שלך ואת היכולת האימהית שנמצאת בך.                                                                                                               
  • המעגל מונחה על ידי אשת מקצוע ולכן זהו גם מקום בו תוכלי לקבל טיפים וכלים מקצועיים, מענה על שאלות שלא היה לך את מי לשאול.. ללמוד מאימהות אחרות כיצד להסתגל בצורה טובה יותר לתפקיד החדש שלך. תוך כדי המפגש עולים נושאים שאולי עוד לא הספקת לחשוב עליהם, מה שיכול לעזור לך למצוא את האמא שבך, האמא שאת רוצה להיות..

 

שני וילצינסקי-טננבוים, דולה לאחר לידה, ליווי נשים לאחר לידה באופן פרטני וקבוצתי, מנחת קבוצות אימהות, עו"ס קלינית ובעלת אימאל'ה-בית לאימהות לאחר לידה בראשון לציון 052-2233774  https://www.facebook.com/shani.vilten

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה