נוהל משרד הפנים להפסקת הליך מדורג לקבלת מעמד חוקי בישראל עקב אלימות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

נוהל משרד הפנים להפסקת הליך מדורג לקבלת מעמד חוקי בישראל עקב אלימות 

מאת   13/05/2015 |  נצפה 2760 פעמים

הפסקת ההליך המדורג במהלך הסדרת מעמד בישראל כתוצאה מאלימות בן הזוג הישראלי

 מאמר זה עוסק בנוהל משרד הפנים להפסקת ההליך המדורג בעת הסדרת מעמד חוקי בישראל עבור בני זוג זרים של אזרחים ישראלים כתוצאה מאלימות מצד בן הזוג הישראלי, כלפי בן או בת הזוג הזר/ה. במהלך ההליך המדורג לקבלת מעמד חוקי בישראל, בני הזוג הזרים תלויים בקשר הזוגי עם בן הזוג הישראלי, על מנת להישאר בישראל, אולם מה קורה כאשר הקשר הזוגי מתדרדר לאלימות?

למי מיועד השרות?

בני זוג זרים של אזרחים ישראלים אשר נמצאים בתהליך של הסדרת מעמד חוקי בישראל עקב קשר זוגי עם אזרח או תושב קבע ישראלים. הנוהל מופעל כאשר מתקבל דיווח לגבי אלימות מצד בן הזוג הישראלי.

מה הם המקרים בהם יופסק ההליך המדורג?

 ככלל, ההליך המדורג יופסק כאשר משרד הפנים מקבל דיווח מגובה בהוכחות לגבי אלימות מצד בן הזוג הישראלי כלפי בן או בת הזוג האזרחים הזרים.

אופן הטיפול בבקשה: 

אם הופסק ההליך המדורג בשל ניתוק הקשר בן בני הזוג על רקע אלימות, התיק יועבר לדיון בוועדה הבין-משרדית.

במקרה ולבני הזוג ילד משותף, התיק יועבר לדיון בוועדה הבין-משרדית בתנאים הבאים:


    • הנישואין נרשמו במרשם האוכלוסין והוגשה בקשה להסדרת מעמדו של בן הזוג הזר.
    • הוכחה כנות הנישואין.
    • הוכחו טענות האלימות באחת מן הדרכים הבאות: 1) שהייה של חודש או יותר במקלט לנשים מוכות, 2) קיימות בידי המשטרה ראיות לכאורה על ביצוע עברת אלימות, 3) בן הזוג הזר קיבל מבין הדין למשפחה צו הגנה, 4) ניתן אישור ממוסד רשמי המוסמך לכך, בנוגע לכך שבן הזוג הזר מטופל על-ידם בשל אלימות מצד בן הזוג הישראלי.
    • לבני הזוג ילד משותף הנמצא בקשר קרוב עם בן הזוג הזר, ונקבע על-ידי איש מקצוע כי עזיבתו של בן הזוג הזר את הארץ תפגע בילד.

 

במקרה ולבני הזוג אין ילד משותף, יועבר התיק לדיון בוועדה הבין-משרדית בתנאים הבאים:

אם טענת האלימות אינה עומדת בדרישות להעברה לוועדה וקיימות נסיבות הומניטריות לטיפול בה, יועבר התיק להמשך טיפול ברשות האוכלוסין וההגירה במשרד הפנים ורישיונו של בן הזוג הזר יוארך עד תום קבלת ההחלטה.

אופן הטיפול ע"י הוועדה הבין-משרדית

במקרה שהוועדה הבין-משרדית סבורה שיש להמליץ על מתן מעמד חוקי בישראל, תמליץ על מתן רישיון עבודה ושהייה ב/1 למשך תקופה שלא תעלה על שנתיים, או על הענקת מעמד א/5 (תושבות ארעית בישראל) לתקופה שלא תעלה על שנתיים אשר בסיומן ידון שוב התיק בפני הוועדה הבינמשרדית.

ייעוץ משפטי - עורך דין הגירה לישראל

אנו ממליצים להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום הגירה לישראל לייצוג מול נציגי משרד הפנים במהלך נוהל הפסקת הליך מדורג עקב אלימות. נוהלי משרד הפנים מאפשרים לעורך דין ללוות לקוח לשימוע מול פקידי משרד הפנים, עובדה אשר עשויה לסייע לתוצאה הרצויה. ייצוג משפטי מקצועי, על ידי עורך דין הגירה לישראל, מאפשר ללקוח הזדמנות להציג את טענותיו בצורה המיטבית מול רשויות מנהל האוכלוסין וההגירה אשר במשרד הפנים.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה