תקשור עם מלאכים להעצמה אישית
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

תקשור עם מלאכים להעצמה אישית 

מאת   03/05/2015 |  נצפה 2116 פעמים

מיכאל: המלאך שיעזור לכם להנהיג

 

משמעות שמו של המלאך מיכאל הוא "מי כאל". שמו נובע מכך שבידיו הפקיד האל את המשימות החשובות ביותר, בהן ייצג את האל עצמו. על פי המסורת הוא המלאך הראשון שנוצר, ומשמש כאחד מארבעת מלאכי השרת והחשוב מביניהם.

ביהדות, מיכאל הוא המלאך החשוב ביותר. הוא שהתגלה לפני משה בהר סיני בצורת הסנה הבוער. הוא המלאך שהציל את דניאל מגוב האריות. הוא המלאך השומר של עם ישראל, שהגן עליו בפני כעסו של האל, ומסנגר על מעשיו, בעוד סמאל מקטרג נגדם. מסיבות אלו, הוא נחשב למלאך החמלה והחסד.

גם אצל הנוצרים הוא המלאך המשמעותי ביותר. במגילות ים המלח הוא נסיך האור, המנהיג את שאר המלאכים במלחמתם בכוחות האופל, בשטן ובשדים. הוא מנצח את הדרקון, המייצג את הדחפים האסורים, ונצחונו זה מייצג את פינוי הדרך לאני להתחבר אל מקורו האלוהי. אחת המסורות מספרת שהוא שהודיע למריה על מותה, ונשא את נשמתה השמיימה. בכתבים הנוצריים מוזכרים רק שלושה מלאכים: מיכאל, רפאל וגבריאל. אלה המלאכים היחידים המוכרים על ידי הכנסיה.

באיסלם הוא נחשב למלאך המייצג רוחניות. הוא רב עוצמה וחשוב גם כן. המוסלמים מאמינים שמהדמעות שהזיל על חטאי המאמינים נוצרו הכרובים.

בהיותו יד ימינו של האל, ולאור המיתוסים המסופרים עליו, הוא מזוהה עם הנהגה, סמכות והאחריות הנלווים להם. הוא יכול לעזור לנו להתמודד עם נושאים אלה.

הספירה המקבילה לו היא הספירה השישית, ספירת תפארת, הנמצאת במרכז אילן הספירות, ומייצגת את לב ליבו. הצבע המקביל לה הוא צהוב, צבעו של הנר בו תשתמשו בעת תקשור עם מיכאל.

 

תקשור עם המלאך מיכאל

 

כמאל: המלאך שיסייע לכם באתגרים

 

גם כמאל הוא מלאך פחות מוכר. משמעות שמו "כמיהת האל". הוא מלאך נוקב ורב עוצמה, המייצג מוטיבציה, עוצמה פנימית ויכולת לעמוד באתגרים לא פשוטים. הוא ההורה הקשוח אך גם האוהב, המעמיד את ילדיו במבחנים, אך גם מתגמל אותם על הצלחותיהם.

האגדה מספרת שהוא שומר שער הרקיע ואחראי על 12000 מלאכים שעוזרים לו. הוא גם השומר על המפלצת המכונה "לויתן", שתבלע את נשמות החוטאים ביום הדין. לפי אחת המסורות הוא המלאך שעמד בראש המשלחת שגירשה את אדם וחוה מגן העדן.

הוא האחראי על מסדר השרפים, ששמם בא מן המילה שריפה. הם מלאכים המקיפים את היכל האל ושומרים עליו, תוך כדי מלמול המילים "קדוש, קדוש, קדוש אדוני צבאות". הם עשויים אור בוהק ונמצאים בקשר קרוב עם האל. בספר ישעיהו הם מתוארים כבעלי 6 כנפיים: שתי כנפיים משמשות אותם לכיסוי פניהם כדי לא להתבונן ישירות בפני האל, עם שתי כנפיים נוספות הם מכסים את אברי מינם, ועם השתיים האחרונות הם מתעופפים.

כמאל עשוי לעמת אתכם עם טעויות שעשיתם, ויתן לכם משימות לבצע שמטרתן תיקון המעוות. לדוגמא, אם פגעתם באדם אחר, יתכן וכמאל יורה לכם כיצד לפצות את אותו אדם. במידה וזה לא מעשי, למשל כי אותו אדם כבר נפטר, כמאל עשוי לתת לכם משימה הקשורה לעזרה לאנשים אחרים או לקהילה. לעיתים המשימות שהוא נותן כרוכות בעבודה רגשית או רוחנית הנעשית לבד, כמו מדיטציה או כתיבת יומן.

כמאל, למרות היותו נוקב וקשוח, גם מתגמל אתכם על עבודתכם הטובה. הוא עשוי לתת לכם מתנת אור עוצמתית במיוחד, או לזמן לחייכם ניסים קטנים כגדולים.

כמאל מקביל לספירה החמישית, ספירת גבורה. צבעה של הספירה הוא אדום, כך שנשתמש בנר אדום על מנת לתקשר עם כמאל. האדום מייצג את האומץ, ההעזה, והחוזק הדרושים למפגש עם כמאל ולעבודה איתו.

 

תקשור עם המלאך כמאל

 

דוקטור ירון זפרן הוא מנהל המכללה ללימודים רוחניים, מורה רוחני ידוע וסופר רב מכר. הוא הכשיר חלק גדול מהמטפלים והמורים בארץ לתקשור, שחזור גלגולים ואימון רוחני. 03-5660066

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה