הרדמה בטיפולי השתלות שיניים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הרדמה בטיפולי השתלות שיניים 

מאת   22/04/2015 |  נצפה 1330 פעמים

מטופלים רבים בוחרים כיום לעבור השתלות שיניים בהרדמה. אין זה מפתיע כשאנו בוחנים את היתרונות המגולמים בכך, וביניהם:


יש לציין שליתרונות עבור המטופל שצוינו מעלה, השתלות שיניים בהרדמה מקלות לעיתים גם על הרופא, שכן במידה והמטופל סובל מחרדה דנטלית ברמה גבוהה, ללא הרדמה, תגובות המטופל עלולות להפריע לרופא לנהל את הטיפול בצורה מיטבית ובאופן באופן המהיר ביותר.


בתחום רפואת השיניים נעשה כיום שימוש במספר שיטות הרדמה שונות. הבחירה של שיטה ההרדמה, חומר ההרדמה והמינון שלו נעשית על פי בחינה של מספר פקטורים כמו סוג הטיפול, המצב הבריאותי של המטופל, גיל המטופל ורמת החרדה שלו.


שיטות הרדמה בטיפולי השתלות שיניים:

  1. אלחוש מקומי נערך על ידי זריקה שניתנת על ידי רופא השיניים. אלחוש מקומי גורם לאובדן תחושה רק במקום בו ניתנה זריקה ההרדמה ובסביבתה הקרובה. ההשפעה של ההרדמה מורגשת תוך כמה דקות, והיא מתפוגגת לחלוטין כמה שעות אחרי הטיפול.
  2. סדציה גורמת לערפול חושים וטשטוש. דרגת הטשטוש משתנה בהתאם למינון של החומר המרדים. בכדי לערוך סדציה יש צורך לערוך אבחון מקדים של מצב המטופל, וזאת בכדי לוודא שהוא כשיר לעבור את ההליך. סדציה מבוצעת על ידי רופא מרדים, שמחזיק בהכשרה מיוחדת בתחום. כאשר נערך טיפול בסדציה נוכחים בחדר הטיפולים בד"כ גם שני רופאים ואחות, בכדי שיהיה ניתן לתת מענה מהיר במקרה של סיבוך. גם בשלב ההתאוששות יש לערוך מעקב אחר מצב המטופל, בכדי לוודא רמות חמצן ודופק תקינים.
  3. הרדמה מלאה גורמת לשינוי במצב ההכרה, כך שהמטופל אינו מרגיש דבר במהלך הטיפול, והוא אינו מגיב לגירויים חיצוניים. הרדמה מלאה נערכת גם היא על ידי רופא מרדים, והיא מצריכה אבחון מקדים של מצב המטופל, נוכחות של שני רופאים ואחות בחדר הטיפולים, ומעקב צמוד אחר מצב המטופל גם בשלב ההתאוששות.


כיום נעשה שימוש רב יותר הרבה מבעבר בהרדמה מלאה במהלך טיפולי שיניים מורכבים דוגמת השתלות שיניים ביום אחד. חשוב לדעת כי כל מטופל יכול לבקש מרופא השיניים שלו לעבור את הטיפול בהרדמה. על הרופא מוטלת חובה להסביר למטופל את כל מה שכרוך בהליך, יתרונותיו וחסרונותיו, הסיכויים והסיכונים, כך שהמטופל יוכל לקבל החלטה מושכלת האם ברצונו לעבור את הטיפול תחת הרדמה או לא. כמובן, שזאת בהנחה שהוא עבר בדיקה ונמצא כשיר לעבור טיפול בהרדמה. במידה ומדובר על טיפול מורכב, המטופל הביע רצון לעבור אותו בהרדמה ונמצא כשיר, ההחלטה לגבי שיטת ההרדמה, סוג החומר ומינונו תהיה בידי הרופא, תוך התחשבות ברצון המטופל עד כמה שניתן.

המרכז להשתלה בזאלית מציע טיפולי שיניים מתקדמים ובכלל זאת גם השתלות שיניים למחוסרי עצם.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה