כל הטעויות שכדאי להימנע מהם בהגיעתכם לבית דפוס
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כל הטעויות שכדאי להימנע מהם בהגיעתכם לבית דפוס 

מאת   17/04/2015 |  נצפה 1411 פעמים

עיצבו לכם כרטיס ביקור מהמם, וכשהגעתם לבית דפוס הוא לא יצא כמו במחשב? כל משאתם צריכים לדעת על הדפסת כרטיס ביקור וחומרים שיווקיים בכלל במאמר הבא

בבתי דפוס יש מכונות מחברות שונות, טכנולוגיות שונות ולכן הכיול (כהות ובהירות, גוון) של הצבעים שונה ממדפסת למדפסת.לכן יכולה להיות סטיית צבעים בין בתי דפוס השונים.

לפניכם כמה טיפים פשוטים שיקלו אליכם בהגעתם לבית דפוס:

  1. תשאלו בבית הדפוס מה ההוראות הסגירה לדפוס ותעבירו אותן לגרפיקאי לפני שהוא מעביר אליכם את הקובץ הסופי (הכי טוב - פשוט תקשרו ביניהם).

  2. אחרת יכול להיווצר מצב שתגיעו לבית דפוס ויגידו לכם שהקובץ לא בפורמט (סיומת), אין מספיק מקום לחיתוך ובדיוק אז הגרפיקאי לא יענה לכם וכך תבזבזו זמן סתם.

     3.  כשאתם מקבלים את הקובץ הסופי מגרפיקאי, תוודאו שזה קובץ בסיומת pdf.

     4.  כשאתם באים לבית דפוס תבקשו הדפסת ניסיון לא משנה מה אתם מדפיסים, בכל בית דפוס שמכבד את עצמו ההדפסה צריכה להיות ללא עלות, כיוון שאתם הולכים להדפיס שם כמות.

במידה והצבעים לא יוצאים כמו במחשב (בדר"כ הם יוצאים כבים יותר או הגוון יוצא שונה) צרו קשר עם הגרפיקאי ותבקשו ממנו להבהיר את הצבעים ולשנות אותם, שישלח לכם כמה אופציות של בהירות אפילו באותו דף ותבחרו מה ניראה הכי טוב בעיניכם לאחר שתעשו הדפסה חוזרת.

ניירות מומלצים להדפסת כרטיס ביקור: הנייר הכי פשוט הוא נייר כרומו, 150 גרם. יש בבתי דפוס מאגר ניירות מיוחדים בתוספת תשלום כמו למשל נייר פנינה, נייר יהלום, נייר ספיר, נייר ממוחזר ועוד… מומלץ להתאים את סוג הנייר לקונספט של הכרטיס - לדוגמא: לבעל מקצוע של בנייה ירוקה, תזונה טבעית יתאים נייר ממוחזר לעומת זאת לבעל מקצוע רשמי כמו עורך דין יתאים נייר כרומו או נייר ספיר. בנוסף מומלץ לעשות אילומינציה - שכבת ניילון דק שמתלבש על הכרטיס ביקור המכונה מיוחדת, שיכבה זו מגינה על הכרטיס ביקור והוא נשמר ליותר זמן. האילומינציה מגיעה באופציות מט ומבריק.

 

וטיפ לסיכום: יש מעצבים שמלווים את הלקוחות שלהם בתהליך ההדפסה, והייתי מציעה לקחת את זה בחשבון שבוחרים מעצב גרפי וזאת כדי להגיע להדפסה איכותית בדיוק כמו במחשב. הגרפיקאי יכול ליעץ לכם על סוג הנייר המתאים ביותר לאופי העסק שלכם.

 

רוצים לקרוא על טיפים נוספים ולהתרשם מעבודות הסטודיו?


בקרו אותי באתר:www.indigo-graphics.co.il 


 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה