אפקט ה-וואו בחללים מעוצבים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אפקט ה-וואו בחללים מעוצבים 

מאת   03/03/2015 |  נצפה 2213 פעמים

בוודאי קרה לכם לא פעם שנכנסתם למקום מסוים, מעוצב בקפידה ביד אמן, ומיד שרתה עליכם תחושת נינוחות מיוחדת ונעימה. היה שם משהו מרומם נפש שלא חוויתם בשום מקום אחר. בחירת החומרים ופריטי עיצוב שונים הינה משמעותית ליצירת האווירה המבוקשת, וכאן טרנדים שונים באים והולכים, אולם הקירות הם המעטפת שאורזת את הכל יחד, ומאגדת את כל פריטי העיצוב לכדי ישות אחת. עיצוב הקירות הינו המקום החשוב והחופשי ביותר ליצירת אפקט מיוחד- אפקט ה"וואו".

את הקירות ניתן "להלביש" באמנות חדשנית, בעלת נוכחות, פורצת גבולות, שמשלימה את עיצוב החלל ומבליטה את ייחודו של המקום: מערך של אלמנטים פיסוליים הפורצים מן הקיר, ויוצרים דו-שיח עם כל האלמנטים והחומרים האחרים.

קירות מעוצבים באמצעות אלמנטים פיסוליים מקרמיקה אינו מוגבל לצורת מלבן או ריבוע: ניתן ליצור משחק משובב נפש עם אלמנטים בצורות, גדלים ומיקומים שונים, בקווים זורמים, או בקווים ישרים, תוך השתלבות בסגנון וגווני החלל כולו. כמו כן אפשר לשלב תאורת לד פנימית בכל אלמנט, הבוקעת מתוכו ויוצרת ממד נוסף של קסם מיוחד כתאורת אווירה, דבר המעצים פי כמה את אפקט ה"וואו".

במצבים מסוימים ניתן להפוך את כל תהליך העיצוב: להתחיל דווקא מ"אמירה ויזואלית" אמנותית תלת-ממדית על הקיר, וסביב אותה אמירה לבנות את כל הקונספט של פריטי העיצוב (ריהוט, ריצוף, וילונות, גופי התאורה, שטיחים, אביזרים משלימים וכדומה). שיטה זו הופכת את כל תהליך עיצוב הבית למרתק ומעניין במיוחד, וגם נותנת כיוון ברור ומוגדר בלקיחת החלטות הנוגעות לבחירת כל הפריטים והחומרים המרכיבים את החלל.

כאשר מזמינים קיר מעוצב, כדאי לפנות לאמן או אמנית שהמומחיות שלהם היא ראייה כוללת של החלל כולו: כשהם ניגשים לעצב קיר באמצעות אלמנטים מפוסלים אמנותיים, הם רואים וחווים את החלל כולו, ומתייחסים לשפה העיצובית הרחבה של המקום מבחינת הסגנון, סקלת הגוונים, והאווירה המבוקשת. כך הם יצליחו להתאים לבית או לעסק שלכם את עיצוב הקיר המבטא אתכם באופן מושלם.

קירות מעוצבים אמנותיים מפוסלים ישדרגו באופן משמעותי, ויצרו אווירה מיוחדת במינה בכל חלל מעוצב: למשל בלובי של מגדלי יוקרה, אפקט מיוחד על גבי הקיר מקבל את הבאים באווירה נעימה ומכניסת אורחים כבר בכניסה לבניין, ויחד עם זאת מעלה באופן משמעותי את ערך הדירות או המשרדים בבניין. בחללים ציבוריים ומסחריים כגון מסעדות ובתי קפה, בתי מלון, משרדים, קליניקות טיפוליות ועוד, קירות מעוצבים אמנותיים יוצרים אווירה שונה וייחודית המזמינה אליהם קהל איכותי. הדבר תורם למיצוב העסקי של המקום ברמה גבוהה.

 בקירות מעוצבים אמנותיים הלקוחות או מעצבי הפנים מוזמנים לתת דרור לכל גחמה עיצובית שעולה בראשם, והאמן יבצע אותה עבורם.

גילה טננבאום הדר. מצוי בחומר קירות מעוצבים אמנותיים מאלמנטים מפוסלים מקרמיקה בעבודת-יד. גילה בוגרת Pratt Institute בניו-יורק, בעלת תואר B-Arch, ובית שניידרמן בגבעתיים. טלפונים- 050-7759966 08-9201098  www.gilaclay.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה