3 סיבות מדוע פרסום לשון הרע - הוצאת דיבה בפייסבוק עשוי לעלות למפרסם ביוקר
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

3 סיבות מדוע פרסום לשון הרע - הוצאת דיבה בפייסבוק עשוי לעלות למפרסם ביוקר  

מאת   23/02/2015 |  נצפה 2452 פעמים

כיום, פייסבוק זוהי הרשת החברתית הגדולה והנפוצה ביותר בישראל. החברים בפייסבוק משתמשים בפלטפורמה זו על מנת לשתף את חבריהם (ואנשים זרים) במחשבותיהם ותחושותיהם. לעיתים, פרסומים אלה מהווים לשון הרע - הוצאת דיבה ועשויים לחשוף את המפרסם לתביעה לתשלום פיצויים אשר עשויה להגיע, לכל הפחות, לעשרות אלפי שקלים.

כל עורך דין לשון הרע שתפנו אליו בעניין תביעת לשון הרע - הוצאת דיבה יאמר לכם שעל מנת להגיש תביעה בתחום זה יש להראות שהפרסום הוא פוגעני ונאמר או פורסם בפני אנשים רבים.
בעניין זה פרסום לשון הרע בפייסבוק מקל מאוד עם התובעים ממספר טעמים:

1. מספרר החברים של המפרסם


לכל אדם בעל פרופיל בפייסבוק ישנה רשימת חברים אשר בהגדרות ברירת המחדל (אשר לרוב אינן משונות על ידי המשתמשים) ניתנת להם האפשרות לצפות בכל מה שנכתב/פורסם. פרסום לשון הרע - הוצאת דיבה יגרום לכך שהחברים של המפרסם יחשפו לפרסום וייתכן מאוד שיהיה די בכך להוכיח בבית המשפט את סוגיית הפרסום ברבים.

מסיבה זו מומלץ מאוד לתעד את מספר החברים של המפרסם הפוגע, ולהציג נתון זה בפני בית המשפט.

2. מספר ה"לייקים"


"לייק" זוהי אפשרות של החבר בפייסבוק לסמן שהוא אהב את הפרסום. מספר הלייקים עשוי להיות אינדיקציה טובה נוספת לכך שפרסום לשון הרע פורסם בפני אנשים רבים. ככל שיהיו לפרסום הפוגעני יותר "לייקים" כך יהיה קל יותר להוכיח שהפרסום הפוגעני הגיע לאנשים רבים יותר.

3. שיתוף הפרסום הפוגעני


החברים בפייסבוק יכולים לשתף את הפרסום ולחשוף אותו גם בפני חבריהם (שהם לאו דווקא החברים של המפרסם המקורי). ככל שיהיו לפרסום הפוגעני שיתופים רבים יותר כך בהכרח הפרסום הפוגעני הגיע למספר אנשים רב יותר.

 

שילוב של כל הפרמטרים אשר פורטו עד כה עשויים להקל מאוד על תביעתו של הנפגע, בכל הקשור ליסוד הפרסום.
יחד עם זאת, חשוב לזכור, כי תביעת לשון הרע אינה דבר פשוט וקיימות טענות הגנה רבות מכוח חוק איסור לשון הרע, וכן, פסיקת בתי המשפט הרבה שקיימת בתחום זה. מסיבה זו מומלץ כי טרם הגשת תביעת לשון הרע תפנו ותתייעצו עם עורך דין אשר עוסק דרך קבע בתחום זה על מנת  שיבחן את המקרה ואת טענות ההגנה האפשרויות וימליץ לכם האם המקרה שלכם ראוי להתברר בהליך משפטי.

חובה לזכור כי ניהול הליך משפטי כרוך בהשקעת זמן רב, כספים (אגרת בית משפט, שכר טרחת עורך דין, הזמנת עדים ועוד), מתחים נפשיים. מסיבה זו כדאי לשקול בכובד ראש נקיטת הליכים משפטיים ולשמור אפשרות זו רק לאותם מקרים בהם אכן מדובר בפגיעה משמעותית.

עורך דין אדי בליטשטיין עוסק בליטיגציה אזרחית - מסחרית - www.blitshtein-law.com

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה