הכנת מועמדים למבחני הקבלה לקורס מנהלים של אבני ראשה ב"מכון למימוש זכויות מורים"
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הכנת מועמדים למבחני הקבלה לקורס מנהלים של אבני ראשה ב"מכון למימוש זכויות מורים"  

מאת   05/02/2015 |  נצפה 1421 פעמים

 

הכנת מועמדים למבחני הקבלה לקורס מנהלים של אבני ראשה ב"מכון למימוש זכויות מורים"

מאת: דר' ניצן ברוקס

רבים מהפונים אלי מתעניינים האם בכלל צריך את ההכנה הזו למבחני הכניסה לקורס של אבני ראשה? למה? אולי מספיק לבוא איך שאתה? אענה לכם בצורה חד משמעית- כן! אסביר מדוע:

הסיבה הראשונה- התחרות קשה: בשנים האחרונות, צמצמו את מספר המועמדים שמתקבלים, ואין הרבה צ'אנס לתיקון ניסיון כושל. אם לא התקבלת בניסיון הראשון- ניתן להגיש את מועמדות לקורס רק עוד פעם אחת, בתוך שנתיים מהפעם הראשונה שניגשתם, וגם זה רק באישור מפקח המחוז. תנסו לחשוב מה תעשו אם תצטרכו לגשת אליו ולהביא נימוק משכנע, מדוע אתם חושבים שתתקבלו בניסיון השני לאחר שנכשלתם בראשון. מה תגידו?

הסיבה השנייה- חלק ניכר מבין המועמדים לקורס מנהלים, הם מנהלים בפועל- אם קיבלת מינוי ואתה כבר מנהל- "פדיחה" לא לעבור את המבחן. ואם אתה לא מנהל- יש סביבך מועמדים שאת מיון ההתאמה הראשוני שלהם לניהול כבר עברו. על כן, תהיה חייב לידם להצטיין כפליים!

הסיבה השלישית- מנהל צריך להיות מקצועי בכל מה שהוא עושה- זה אומר שאתה צריך לבוא מוכן לבחינה. בין אם מדובר בניהול הרושם בשלב הראשון של יום ההערכה של הראיונות האישיים, ובין אם מדובר בהכנתך לשלב המבחנים הקבוצתיים. ישנם קריטריונים להצלחה בשני המבחנים. גם אם אתה חושב שידועים לך כל הקריטריונים- הרי שרק מי שישב בעצמו כחבר ועדות הבחינה, היודע אילו תכנים משפיעים על הבוחנים, אילו שאלות תישאל, אילו תשובות מצפים ממך לענות, באיזו טרמינולוגיה להשתמש בהגשת עמדותיך, ואילו מסרים מילוליים ולא מילוליים משפיעים לטובה – רק הוא יוכל לעזור לך להצליח!

זו תחרות וצריך לצבור נקודות זכות, וחשוב מאוד לדעת במה להתמקד כדי לגרום למראיינים להתאהב בך!

הסיבה הרביעית- אין הרבה זמן ואסור "להתחרבש"-  יש לכם רבע שעה לכל ראיון (3 ראיונות), וחצי שעה לכל משימה קבוצתית (2 משימות). במשימה הקבוצתית יושבים עוד שלושה מועמדים וחצי השעה של משימה מוקדשת גם להם. ככול שנתרגל איתכם את מה שחשוב שתפגינו, כך תעלה רמת הדיוק והיעילות של הביצוע- וזה מה שיכניס אתכם פנימה לקורס מנהלים.

ד"ר ניצן ברוקס- מנהלת המכון למימוש זכויות מורים, בעלת ניסיון של ראיון מועמדים במאות מכרזים לניהול בתי ספר ומערכות חינוך כנציגת איגוד מקצועי, מכירה את מערכת החינוך על בוריה ואת הדרישות והציפיות מהמועמדים. מאמנת אישית מוסמכת ויועצת חינוכית מורשית. בוגרת קורס מנהלים, ובוגרת תואר שני ותואר שלישי בייעוץ חינוכי באוניברסיטת בר אילן עם התמחות בייעוץ לקריירה. מנחת קבוצות בנושא העצמה אישית.


טל: 03-5512530                       נייד: 050-9005452                        משרד: רבינוביץ 52 חולון                                                                   


 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה