מיסוי אמריקאי
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מיסוי אמריקאי  

מאת   17/12/2014 |  נצפה 2417 פעמים

החובה להגיש דיווח שנתי ל-IRS החלה עוד בשנות ה-70 של המאה הקודמת. בשנים האחרונות, כדי להגביר את הפיקוח על העלמות מס והלבנת הון וכדי להגדיל את הכנסותיהם בעקבות המשבר הכלכלי, הקשיחו שלטונות המס בארה"ב את החוקים לגבי מיסוי אמריקאי. ב-2010 הועבר חוק ה.FACTA –Foreign Account Tax Compliance Act, המחייב את המוסדות הפיננסיים מחוץ לארה"ב, לדווח ל-IRS על חשבונות של אזרחים אמריקאים הנמנים על לקוחותיהם.

בין ישראל וארה"ב עוד אין הסכם רשמי בנושא מיסוי אמריקאי . הבנקים בישראל חויבו להעביר את המידע החל מה-1 ביולי 2014 וכבר החלו לשלוח ללקוחות שהם אזרחי ארה"ב טופס   W9באמצעותו הם מצהירים על חשבונותיהם. בהמשך, לאחר שיחתם הסכם רשמי בין שתי המדינות, צפויים גם גופים פיננסיים נוספים כמו קרנות פנסיה וחברות הביטוח לדווח על לקוחות בעלי אזרחות אמריקאית.

אזרחים אמריקאים שלא ישתפו פעולה עם הבנק, צפויים להקפאת חשבונות הבנק שלהם. בנקים שלא ידווחו לשלטונות המס בארה"ב על לקוחותיהם, יחויבו במס במקור בגובה 30%, עבור תשלומים שיקבלו לקוחותיהם מארה"ב.

בעלי אזרחות אמריקאית או גרין קארד החיים בארץ חייבים למלא טופס F-BAR ולדווח באמצעותו על קרנות פנסיה, חסכונות, קרנות השתלמות, קופות גמל ועוד. אי  הגשת דוחות מס היא בגדר עבירה פלילית שתוביל לקנסות גבוהים או העמדה לדין.

במרבית המקרים לאזרחים אמריקאים החיים בארץ אין חבות מס, משום שהמיסוי בארץ גבוה מזה שבארה"ב ולעתים הם אף זכאים להחזרי מס שונים. לכן, במקום לנסות לחמוק מהגשת דוחות מס, מומלץ לפנות ל לגורם מקצועי הבקיא בתחום של מיסוי אמריקאי.

חברת Virtue Tax צברה שנות ניסיון רבות בתחום ומסייעת לאלפי לקוחותיה להגיש דוחות מס בצורה יעילה ומהירה ואף לקבל החזרים.

לקביעת פגישה עם אחד המומחים שלנו צרו עימנו קשר בכתובת : www.virtuetax.com

ארז שחם (מנכ"ל) וצוות מנהלי תיקי לקוחות


Virtue tax: 054-7299749  /  משרד: 072-2520100  /  

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה