חתימה על טופס W9
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

חתימה על טופס W9 

מאת   28/11/2014 |  נצפה 55937 פעמים

אזרח או תושב ארה"ב שמעסיק עובדים או משלם כסף לאדם אחר בסך העולה על 600$ יצטרך להנפיק טופס 1099 או W2 למקבל התשלום ול-IRS. על מנת שניתן יהיה לעשות זאת יש לברר את פרטי מקבל התשלום, בעיקר את מספר הזיהוי לצורך מס שלו – ITIN או SSN. כדי לקבל ולוודא את אותו המספר יחתים המשלם/הבנק את הלקוח על טופס IRS Form W-9, Request for Taxpayer Identification Number and Certification או טופס W9.

מה קורה למי שלא מוכן לחתום על טופס W9 או שחותם על הטופס אך מספק מידע לא נכון על גבי הטופס ?

אזרח ארה"ב המסרב לחתום על טופס W9 עליו הוא נדרש לחתום על ידי מעסיק, מוסד פיננסי או כל גוף אחר המעביר אליו כספים וזכאי על פי חוק לקבל את המספר המזהה שלו לצורך מס (TIN) עשוי להיות חייב בקנס של 50$ לכל תקרית. אותו אדם יהיה גם חשוף לניכוי מס במקור על הכנסות בשיעור של 28% שיועברו ל-IRS.

הגשת הצהרה שיקרית על גבי טופס W9 עשויה לגרום לסנקציות במישור הכלכלי והפלילי, לכן מוטב לאזרח ארה"ב שנדרש למלא ולחתום על טופס W9 לעשות זאת בצורה מדוייקת תוך הבנת ההשלכות של דיווח כוזב גם אם הבנק מאיים בהקפאת גישה לחשבונות או במקרים קיצוניים סגירת החשבון לאלתר. מאחר ומטרת איסוף המידע היא העברה שלו ל -IRS בסופו של דבר, והעובדה שניתן לאתר את פרטיו של אזרח ארה"ב בקלות יחסית ע"י ה - IRS, הופכות את הדיווח הכוזב לטעות שיש להמנע ממנה.

הבנקים בישראל החלו להחתים רבים מלקוחותיהם על טפסי W9 כחלק מההיערכות להעברת המידע שדורש ה-IRS במסגרת FACTA. אזרחי ארה"ב שמתבקשים לחתום על טופס W9 צריכים לקחת בחשבון שככל הנראה יש להם חובה להעביר דיווחים שנתיים לרשויות בארה"ב, דיווחים שבמידה ולא מועברים או מועברים באיחור עשויים לשאת קנסות ואף סנקציות פליליות.

ישנן כיום מספר תוכניות גילוי מרצון למס הכנסה בארה"ב (IRS voluntary disclosure) שמטרתן לאפשר לאזרחי ארה"ב שלא דיווחו כנדרש בשנים קודמות לשוב ולעשות זאת כאזרחים שומרי חוק ללא חשש, בתוך כך ומתוך רצון לעודד דיווח, התוכנית המהירה לאזרחים אמריקאים שמתגוררים מחוץ לארה"ב מבטיחה לזכאים להשתתף בה יישור קו עם דיווח ל-IRS על שנים קודמות ללא קנסות וענישה. זו הזדמנות שאין להמעיט בערכה, ויש להנות מאפשרות זו כל עוד היא קיימת.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה