ביטוח פנסיוני דברים שכדאי וחשוב לדעת
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ביטוח פנסיוני דברים שכדאי וחשוב לדעת 

מאת   10/11/2014 |  נצפה 2805 פעמים

ב – 1.1.2008 החלה המהפכה בתחום הביטוח הפנסיוני. מהפכה זו מבטיחה את עתידנו גם לאחר גיל פרישה מעבודה סדירה. אם מהפכה זו תצא אל הפועל כל אזרח במדינה יחסוך באופן חכם וענייני, על מנת שבעתיד כאשר יגיע לגיל פרישה יוכל לחיות בכבוד. משרד האוצר הוא זה שהביא לתודעה את המהפכה בתחום ביטוח הפנסיה או ביטוח פנסיוני. מטרת הביטוח הפנסיוני הוא להביא את העובד למצב של חסכון בתקופת עבודתו בפועל על מנת שכאשר יפרוש מעבודה יהיו לו כגמלאי את הכספים הדרושים לו למחייה בדיוק כמו בתקופה בה עבד בפועל.

מהו בעצם ביטוח פנסיוני?

ביטוח פנסיוני הינו תשלום חודשי המופרש מידי חודש לעובד במהלך כל תקופת עבודתו, ומורכב מתשלום של העובד עצמו וחלק של מעסיקו, חסכון זה יהווה תחליף למשכורת בעת פרישתו מעבודה. ביטוח פנסיוני ניתן להפריש או לחסוך בצורות שונות כגון: ביטוח מנהלים, קופות גמל וקרנות פנסיה (לעובדי השירות הציבורי). סכום ההפרשה לביטוח הפנסיוני עומד כעת על 5% של העובד ועוד 5% הפרשה חודשית של המעסיק משכר העובד ברוטו.

הרפורמה בתחום ביטוח פנסיוני:

הרפורמה בתחום הביטוח הפנסיוני משמעה שפירעון הביטוח יעשה הפנסיוני יהיה חודשי בדיוק כמו משכורת חודשית. במקרה בהם ההפרשות החודשיות לביטוח הפנסיוני עלו על המותר בחוק, ניתן יהיה לשקול פירעון בתשלום חד פעמי של היתרה תשלום זה נקרא גם תשלום הוני. ההחלטה לגבי סוג התשלום הוני או חודשי תתקבל רק בסמוך לפרישה מעבודה.

בעקבות הרפורמה יחולו הטבות מס גם על הביטוח הפנסיוני וזאת לעומת הזמן לפני החלת הרפורמה בה היו הטבות מס לקופות גמל או ביטוח מנהלים עם מרכיב של ביטוח חיים בלבד (כמו לדוגמא ביטוח מנהלים).

ייעוץ פנסיוני:

יועץ פנסיוני בעל הכשרה ורישיון מתאימים, אמור להיות אובייקטיבי שכן הוא מקבל אחוז זהה מכל הספקים של הביטוח הפנסיוני, לכן לא אמורה להיות העדפה זו או אחרת. יועצי פנסיה אלו נמצאים בדרך כלל בבנקים השונים.

לעומת יועץ פנסיוני, סוכן פנסיוני בעל הכשרה ורישיון מתאימים הוא סוכן המורשה לעבוד עם מספר מוגבל של ספקי ביטוח פנסיוני ומן הסתם יעדיף להמליץ רק על אותם ספקים שעימם הוא עובד וכמובן שאלו האחרונים משלמים לו עמלה.

ניוד פנסיוני:

ניוד פנסיוני משמעו שכל עובד יוכל לעבור בין מסלולי חיסכון הפנסיה השונים, למשל, ביטוח מנהלים, קרן פנסיה וקופות הגמל. בנוסף יוכל העובד גם לעבור בין מסלולי הקרנות השונות מאותו סוג. המצב כיום הוא כי עובד יכול להחליף רק בין קרנות דומות מאותו סוג.

המאמר באדיבות הפורטל אשראי פור יו הלוואות לכל מטרה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה