מה זה גילוי מרצון?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מה זה גילוי מרצון? 

מאת   10/11/2014 |  נצפה 1442 פעמים

כספים שאינם מדווחים על בסיס קבוע ומסודר לשלטונות המס מכונים בישראל וברחבי העולם כהון שחור – הון שלא שילמנו עליו מסים.

אי תשלום מיסים למדינה מהווה עבירה פלילית שאנחנו יכולים לשבת בגללה בכלא ולשלם עליה קנסות גבוהים מאוד. אם אנחנו רוצים לשלם את המיסים עבור ההון שיש לנו בחוץ לארך אנחנו יכולים לפתוח בהליך של גילוי מרצון בו נגלה לרשויות המס בארץ על הכספים שיש לנו בחוץ לארץ. תהליך גילוי זה יכול להנמיך את העונש שנקבל בגין אי תשלום המיסים שלא שילמנו על ההון שיש לנו במדינות זרות.

חשיבות הסיוע המשפטי

הגילוי מרצון הוא הליך מורכב מאוד שיש בו לא מעט סיכונים וצריך לדעת לנהל אותו בצורה נכונה. אם אנחנו לא רוצים להסתבך יותר מדי אל מול רשויות המס כדאי לנו לפנות לעורך דין שמתמחה בדיני מיסים. עורך דין מיוחד זה יסייע לנו בתהליך המשא ומתן אל מול רשויות המס – בגין גובהה המס שנדרש לשלם. עורך דין ידע להנחות אותו מה בדיוק אנחנו צריכים לגלות לרשויות המס ומה כדאי שלא נגלה להם (בהתחלת התהליך או בכלל) בשביל שלא ניפגע מתהליך זה אלא נרוויח ממנו.

היתרונות שבהליך

להליך של גילוי מרצון יש הרבה מאוד יתרונות - היתרון המרכזי של בו שהוא יכול לאפשר לנו לנקות את המצפון שלנו ולא לחשוש כל הזמן מרשויות המס.

כאשר אנחנו מגלים לרשויות המס על ההון שיש לנו בחשבונות בנק במדינות אחרות אנחנו למעשה מתחילים פרק חדש בחיים שלנו שיכול להיות ללא צל הפחד של אי תשלום מיסים. תהליך זה נועד לאפשר מצד אחד למדינה לגבות יורת מיסים שאחרת היא לא הייתה גובה ומצד שני לאפשר לאנשים שרוצים כן לשלם מיסים לשלם אותם מבלי להסתבך יותר מדי מבחינה חוקית ואישית. מתהליך זה כולם מרוויחים – גם רשויות המס והמדינה וגם האדם הפשוט שמקבל פתח מילוט חוקי מעונש.

האם זה משתלם בכלל?

השאלה היא האם מדובר בתהליך משתלם שכדאי לנו להיכנס אליו? התשובה לכך היא משתנה ממקרה למקרה. אם אנחנו רוצים להיות בטוחים מה הוא הצעד שנכון לנו לעשות אז כדאי לנו לפנות לעורך דין מומחה שיוכל לייעץ לנו אודות הצעדים שעלינו לנקוט.

בסופו של דבר ברוב המקרים תהליך של גילוי מרצון אודות הנכסים וההון שיש לנו בחוץ לארץ יכול להשתלם מאוד ולהיות הדרך שלנו להפוך את כל הכספים שלנו לכספים לגיטימיים וחוקיים וכל גם יהיה לנו קל יותר להשתמש בהם לצרכים השונים שלנו בחיי השגרה שלנו בארץ ובחוץ לארץ.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה