מה מומלץ לעשות אם מוצאים ליקויי בניה בבית?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מה מומלץ לעשות אם מוצאים ליקויי בניה בבית? 

מאת   05/11/2014 |  נצפה 2426 פעמים

ליקויי בנייה קיימים בדירות ישנות וחדשות. בניגוד למה שנהוג, רכישה של דירה ישירות מהקבלן אינה מונעת את הסיכוי למצוא ליקויי בנייה. הבעיה היא שרובנו מתרגשים לקבל את המפתח לדירה הנכספת ולכן נרשמת לעיתים התעלמות גורפת מקיומם של ליקויים. חשוב לפעול בהקדם על מנת לחשוף ליקויים מן הסוג הזה, ובעיקר לדעת כיצד להתנהג אם אכן מוצאים אותם.

ראשית, רצוי להכיר את רשימת הליקויים הנפוצים כדי לשמור על עירנות:

שנית, יש ליקויים אותם ניתן למצוא רק באמצעות מכשירי מדידה מיוחדים. זו הסיבה שאין להסתפק במראית עין וכדאי להיכנס לעובי הקורה, תרתי משמע, על מנת לבדוק האם קיימים ליקויים.

חוק המכר וחוות דעת הנדסית

חוות דעת מומחה מטעם מהנדס בניין הכרחית על פי החוק בישראל לצורך הגשת תביעה נגד הקבלן. את חוות הדעת הזו כדאי לקבל מוקדם ככל האפשר ובמעמד קבלת הדירה, אולם אפשר להשיגה גם בהמשך. לפי חוק המכר, הקבלן מקבל הזדמנות לתיקון הליקויים תוך זמן סביר. אם אלו ליקויים שאינם ניתנים לתיקון, החוק מאפשר הגשת תביעה.

לאחר שהקבלן מגיע לתקן את הליקויים, כדאי להזמין שוב את המומחה לבדיקה חוזרת ולבקש חוות דעת כתובה נוספת. במידה והליקויים תוקנו בצורה משביעת רצון ניתן לסיים את ההתנהלות ולהמשיך הלאה. מנגד, אם התיקונים לוקים בחסר יש לפנות לבית המשפט בתביעה נגד הקבלן או היזם. בכל מקרה, כל פנייה של הקונה לקבלן או ליזם חייבת להיות מתועדת ולהיעשות בכתב עם אישור מסירה. מהבחינה הזו אין הבדל בין התנהלות מול הקבלן בפקס או בדואר רשום. 

בחסות אלי סידאוי שמאות מקרקעין

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה