פיקוח בניה - פרמטרים חשובים לבחירת מפקח בניה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

פיקוח בניה - פרמטרים חשובים לבחירת מפקח בניה 

מאת   30/10/2014 |  נצפה 1879 פעמים

הדרך לבחור מפקח בניה,וחברת פיקוח בניה,  כרוכה במספר בדיקות, אשר חשוב שתיעשנה לפני שיוצאים לדרך. מספר תכונות, פרמטרים חשובים ונושאים שמומלץ לבדוק בעת בחירת מפקח בניה, ורצוי – לפני תחילת הפרויקט:

אמינות – חשיבות האמינות בתפקיד המפקח גבוהה. המפקח הוא איש אמונם של המזמיני הפרויקט. בין אם מדובר בלקוח עסקי, ובין אם מדובר בלקוח פרטי, בין אם משובר בוילה ובין אם מדובר בפיקוח בניה בפרויקט מסוג תמ"א 38, פרויקט בניה טומן בחובו מורכבויות ודילמות, וכמובן, בלת"מים – אירועים בלתי מתוכננים, שדורשים טיפול ופתרונות במהלך הפרויקט. מפקח הבניה שהוא זה ששומר על האינטרסים שלכם, כמזמיני הפרויקט ומתמרן בין הפתרונות האפשריים ובין המתכננים השונים ובעלי המקצוע הרבים והמגוונים המעורבים בתהליך הבניה.

מקצועיות –  מקצועיות בנושאים מגוונים הקשורים בבניה, בוודאי ובוודאי בנושאי הליבה של הבניה, הינה קריטית להצלחה של פרויקט בניה, וללא ספק מקצועיותו של מפקח בניה, והידע המקצועי שברשותו,  משפיעים על תוצאות ועל הצלחת הפרויקט.

ככל שמפקח הבניה, וחברת פיקוח הבניה מקצועיים יותר, כך זמן התגובה בניהול הפרוקיט מתקצר, וכך איכות הפתרונות המוצעים עולה.

מגוון הנושאים מצריך מקצועיות ברמה גבוהה, וכן, היכרות ברמה מספקת של מגוון רחב של תחומים, כדוגמת קונסטרוקציה, תקנים, ועדות תכנון ובניה, חשמל, ועוד.

ניסיון – בהמשך לסעיף הקודם, ובוודאי בתחום הבניה, המשפט "אין חכם כבעל ניסיון" תקף מאין כמוהו. ידע מקצועי, גם אם נרכש במוסדות הרשמיים ביותר, אינו מספיק.

בסופו של דבר, היכרות עם מגוון רחב של תחומים ונושאים הקשורים בבניה, מאפשרת התמודדות נכונה בתקלות, וטיפול מתאים בזמן הקצר ביותר. היכרות וניסיון עבר יכולים לחסוך זמן רב וכסף, ולכן הניסיון בתפקידו של מפקח בניה משמעותי מאוד עבורכם, מזמיני הפרויקט.

שירותיות – בכל מקצוע נושא האדיבות והשירותיות חשוב, וגם בפרויקטי בניה. מאחר ושגרת היום יום בפרויקט בניה היא לרוב עמוסה, ומצריכה תשובות ב"זמן אמת", שירותיות מפקח הבניה חשובה.

המלצות – ההתנסות של לקוחות קודמים, אשר התנסו בעצמם בשירותיו של מפקח הבניה, של חברת פיקוח בניה אשר אתם בוחנים את שירותיה, ייתנו לכם מידע רב, לגבי אופי העבודה, והתמורה בעבור שירותיו של מפקח הבניה. חברת פיקוח בניה, ומפקח בניה אשר לא יכול לספק ממליצים, יכול להוות בעיה, מאחר שהדבר מעיד או על חוסר בניסיון או על חוסר שביעות רצון של מזמיני העבודה בפרויקטים קודמים.

בנוסף, מומלץ גם להיפגש באופן אישי עם המפקח, להתרשם ממנו, ולשאול את השאלות שמטרידות אתכם בנוגע לתהליך ולפרויקט הבניה.

שיפוץ קל - המדריך לשיפוץ דירה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה